Denizli 9°C
05 Aralık 2019 - Perşembe

SÜPER LİG’E HAZIR!

2019-08-07 14:31:38 |
Gökhan Karaıslı
SÜPER LİG’E HAZIR!

Denizli Atatürk Stadyumunda 12 Haziran’da başlayan tadilat çalışmaları tamamlandı. Ufak tefek detay çalışmalarının devam ettiği stat, bu hafta içinde tamamen bitirilecek. Kapasitesi 18 bin 500’e çıkarılan statta, 14 yeni loca inşa edildi. Protokol tribünün yerinin değiştirildiği statta, yayıncı kuruluş için yeni kuleler inşa edildi.

9 yıl aranın ardından Süper Lig’e dönecek olan Yukatel Denizlispor’da tesislerde ve Atatürk Stadyumunda başlatılan tadilat çalışmalarında sona gelindi. Denizli Atatürk Stadyumunda 12 Haziran’da Başkan Ali Çetin’in ilk kazmayı vurduğu çalışmaların yüzde 99’u tamamlandı. Tribünlerin sahaya daha da yakınlaştığı çalışmalarda saha zemini 2 metre aşağıya çekildi. Bu sayede bütün tribünlerin önlerine yeni oturma yerleri inşa edildi.  Yeni eklenen koltuklarla birlikte stadyumdaki kapasite 15 binden 18 bin 500’e çıkarıldı.

KAPALIDA YERLER DEĞİŞTİ

Tribünlerin yenilendiği stadyumda kapalı tribündeki yerler değişti. 14 adet locanın inşa edildiği kapalı tribünde GOLD tribünün yeri locaların önü olarak belirlendi. A ve E alt tribünlerin yerleri değişmezken, iki tribünün kapasitesi de arttı. Basın tribünü ise loca, gold ve A alt tribünü arasına alındı. Protokol tribünü ise kapalı bölümün üst kısmına VIP tribünün yanına alındı. Yeni sezonda protokol tribünü için 135 adet koltuğun ayrıldığı öğrenildi.

İNCELEME BU HAFTA

Çim serme işleminin tamamlandığı statta, oyun çizgisinin çizimi de bugün tamamlanacak. 4 mevsim dayanıklı çimlerin serildiği stadyumda TFF tarafından yapılacak olan stat incelemesinin bu hafta içinde yapılması planlanıyor.

EKİM SONUNA KADAR KAPANACAK

Tadilat çalışmalarının tamamlandığı stadyumda kale arkası ve maraton tribünlerinin üstünün kapatılma çalışmasının Ekim ayı sonuna kadar tamamlanacağı öğrenildi. Başkan Ali Çetin, “Galatasaray maçına yetişmeyecek. Yağmur mevsimi başlamadan stadın üstünü kapatmak istiyoruz. Ekim sonuna kadar süre var. O zamana kadar çalışmaları tamamlamak istiyoruz” dedi. Gökhan KARAISLI


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web