Denizli 39°C
27 Haziran 2019 - Perşembe

SÜPER LİG’E DEV PRİM

2019-03-25 12:37:55 |
Gökhan Karaıslı
SÜPER LİG’E DEV PRİM

Denizlispor’da yönetim Süper Lig yolunda abayı yaktı. Yönetim, Süper Lig’e çıkılması halinde futbolculara kişi başı 300 bin lira prim dağıtacak. Primler, 34 maç üzerinden oynanan maça göre belirlenecek.

Spor Toto 1. Lig’de lige verilen arada yarın Süper Lig ekibi Göztepe’yi hazırlık maçında konuk edecek olan Denizlispor, bu maçın hazırlıklarına devam ediyor. Cuma günü başlayan çalışmada günde çift idman yapan Horoz, bugün çift idman temposunu tamamlayacak. Yeşil siyahlılar, Göztepe maçının ardından 3 Nisan Çarşamba günü oynanacak olan Altay maçının hazırlıklarına günde tek idmanla devam edecek.

BİLET SATIŞI SÜRÜYOR

Horoz’da Göztepe maçı için kağıt biletlerin satışı sürüyor. Güvenlik gerekçesiyle kale arkası tribünlerinin kapalı olacağı maç için 10 bin bilet, Cuma günü satışa çıktı. Kapalının 20 TL, Maratonun 15 TL ve Misafir tribünün 10 TL’den satışa çıkarıldığı biletlerin yaklaşık 2 bininin satıldığı açıklandı.

SÜPER LİG’E 300 BİN LİRA PRİM

Öte yandan Denizlispor’da yönetim 9 yıllık Süper Lig hasretini dindirmede kararlı. Son dönemde kazanılan maçların primlerini 15 binden 25 bin liraya çıkaran yeşil siyahlılar, bitime 8 hafta kala Süper Lig primini de açıkladı. Denizlispor Başkanı Ali Çetin, yapılan Yönetim Kurulu toplantısının ardından Süper Lig’e çıkılması halinde 300 biner lira primin dağıtılacağını söyledi. Çetin, bu miktarın 34 maç üzerinden yapılacağını ve oynanan maç sayısına göre prim oranının da değişeceğini açıkladı. Gökhan KARAISLI


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web