Denizli 29°C
25 Mayıs 2020 - Pazartesi

Sporla sağlıklı yaşlanıyorlar!

2019-05-07 07:57:02 |
Haber Merkezi
Sporla sağlıklı yaşlanıyorlar!

Denizli Huzurevinde 4 yıldır süren bocce projesi ile yaşlılar, sağlıklı yaşlanıyor. Şimdiye kadar 100’den fazla sporcuya ulaşan boccede maç günü huzurevinde ekstra bir heyecan oluyor. Takımın maçlarını yaşlılar merakla izliyor. Huzurevi Müdürü Hatice Temel, “Kimi zaman heyecana yeniliyoruz” dedi.

Türkiye’de 4 yıl önce başlatılan huzurevlerindeki bocce çalışmaları sürüyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı ile başlatılan proje artık, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından organize ediliyor. Yaşlıların daha sağlıklı yaşlanması, akıl yetilerini kaybetmemesi, düşünce gücüne sahip olmaya devam etmesi amacıyla organize edilen projenin Denizli ayağında şimdiye kadar 100’den fazla yaşlıya sağlıklı yaşlanma yolu açıldı.

GRUBU ŞAMPİYON TAMAMLADI

Halk Eğitim Merkezi desteği ile sağlanan kurslarla yaşlılar Bocce Eğitmeni Özgür Arım’dan eğitim alıyor. İddialı bir takım olan Denizli Huzurevi, geçen yıl Ege Grubunu şampiyon olarak tamamladı. Türkiye şampiyonasında Denizli’yi temsil eden ekip, bu yıl da aynı başarıyı elde etmeyi hedefliyor. Takımda çalışmalar sürüyor.

DÜŞÜNÜYORLAR TARTIYORLAR!

Proje hakkında açıklamalarda bulunan Denizli Huzurevi Müdürü Hatice Temel, yaşlıların daha sağlıklı yaşlanmasını amaçladıklarını söyledi. Temel, “Bakanlığımız koordinesinde ülkemizde 4 yıldır huzurevlerinde bocce oynatılıyor. Buradaki amaç yaşlıların sağlıklı yaşlanması, akıl yetilerini koruması ve düşünme güçlerine devam etmesi. Şimdiye kadar bunu başardık. Sadece Denizli’de 100’den fazla sporcu yetiştirdik. Geçen yıl takımımız Ege Grubunda şampiyon oldu. Türkiye Şampiyonasında bizi temsil ettiler. Amacımız sportif başarı değil sadece onları düşünüyoruz” dedi.

HEYECANA YENİLİYORUZ

Huzurevi Kampusu içerisindeki sahada maçları oynadıklarını aktaran Temel, “Özel bir alanımız var. Kapalı Spor Salonunun bir bölümünü bocceye ayırdık. Yaşlıların oynadığı bocce biraz farklı. Normal bocce gibi toprak sahada oynanmıyor. Atış şeklide çok farklı. Çok heyecanlı maçlar oynanıyor. Heyecana yeniliyoruz” diye konuştu. Gökhan KARAISLI-özel haber

 

Etiketler ; spor haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web