Denizli 20°C
21 Mart 2019 - Perşembe

“SPOR İÇİN EĞİTİMİ BAHANE ETMEYİN”

2018-10-13 05:57:44 |
Gökhan Karaıslı
“SPOR İÇİN EĞİTİMİ BAHANE ETMEYİN”

Çal Belediyespor Teknik Direktörü Aydın Yalabık, “Eğitim ve sporun sağlıklı bir şekilde organize bir şekilde planlanmasına katkıda bulunmak istiyoruz. Spor yaparsam eğitimden geri kalırım düşüncesi çok yanlıştır. Spor yapan genç derslerinde de başarılı olur” dedi.

Amatör Spor Haftası kapsamında Denizli’nin Çal ilçesinde düzenlenen etkinlikte, milli atlet Alperen Acet, Atletizm Milli Takımı Yüksek Atlama Antrenörü Cavit Ceylan, Çal Belediyespor Teknik Direktörü Aydın Yalabık, takım kaptanı Yasin Üner öğrencilerle bir araya geldi. Çal Belediyesi Kültür Sarayı’ndaki panele İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Temel ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Tayfur Öztepe, Çal Anadolu Lisesi ve Çal Mesleki Teknik Eğitim Merkezi öğrencileri katıldı. Yüksek atlamada Türkiye rekortmeni olan Alperen Acet, eğitim ile okulun bir arada sağlıklı bir şekilde gidebileceğini söyleyerek, “Eğitim ve spor bir arada sağlıklı bir şekilde gider. Çok gelişmiş ülkeler seviyesine çıkmak için gençlerimiz, çocuklarımız spor yapmalıdır” şeklinde konuştu.  

HEM EĞİTİMCİ HEM TEKNİK DİREKTÖR

Çal Belediyespor Teknik Direktörü Aydın Yalabık’ta, Spor Akademisi mezunu olduğunu vurguladı, “Kötü alışkanlıktan uzak durmanın en etkili yolu spor yapmaktır. Bizler aynı zamanda eğitimciyiz. Çal’da eğitim ve sporun sağlıklı bir şekilde organize bir şekilde planlanmasına katkıda bulunmak istiyoruz. ‘Spor yaparsam eğitimden geri kalırım’ düşüncesi çok yanlıştır. Spor yapan genç derslerinde de başarılı olur” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Kültür Sarayı bahçesinde milli atlet yüksek atlama gösterisi yaptı. Öğrencilerde yüksek atlama testinden geçti. HABER MERKEZİ

 

Etiketler ; spor haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web