Denizli 34°C
27 Mayıs 2019 - Pazartesi

‘SON DÜZLÜĞÜ İYİ KOŞACAĞIZ’

2019-03-13 11:51:02 |
Gökhan Karaıslı
‘SON DÜZLÜĞÜ İYİ KOŞACAĞIZ’

Denizlispor Teknik Direktörü Yücel İldiz, bazı bölgelerde alternatifin olmamasının takımı zorladığını söyledi. Kadronun alternatifsiz olduğunu ifade eden İldiz, “Bu bizi çok yoruyor. Milli maç arası ilaç gibi gelecektir. Son düzlüğü çok iyi koşacağız. Kaybetmeye tahammülümüz yok” dedi.

Spor Toto 1. Lig’de yaklaşık 20 günlük milli ve yerel seçimler arası öncesi 26. Hafta maçında Afjet Afyonspor’a konuk olacak olan Abalı Denizlispor, bu maçın hazırlıklarına devam ediyor. Teknik Direktör Yücel İldiz yönetiminde Ümraniyespor maçının ardından ara vermeden çalışan Horoz’da çalışmalar Haluk Ulusoy Tesislerinde sürüyor. Ümraniye maçında 1 puanla yetinen Horoz, milli ara öncesi son maç olan Afyon deplasmanında moral bulmayı hedefliyor.

AKYÜZ: İLK YARI DAHA KOLAYDI

Dünkü antrenmanı basın mensuplarına açan Horoz’da kaptan Mehmet Akyüz ve Nijeryalı Kehinde, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. İlk yarıda maçların daha kolay olduğunu aktaran Akyüz, “İkinci yarıda çok çetin maçlara çıkıyoruz. Hiçbir maç kolay geldi. Form düşüklüğü yok. Daha çok mücadele eden puan kazanıyor. Bunun üstesinden geleceğiz” dedi. Ümraniye maçında oyundan çıkarken yaptığı hareketle dikkat çeken Kehinde ise, herkesten özür dilediğini söyledi. Kehinde, “Oyunun bir parçası olarak o hareketi yaptım. Heyecanlıydım. Hocamdan özür diledim” diye konuştu.

KAYBETMEYE TAHAMMÜLÜMÜZ YOK!

Afyon maçına değinen İldiz, “Zorluk derecesi yüksek maçlara çıkıyoruz. Afyon bu maçlardan sadece birisi. Hala lideriz ancak liderlik yarışı çok çetin geçiyor. Bu mücadelede kaybetmeye tahammülümüz yok. Zorlukları bir şekilde aşmamız gerekiyor. Rakip, son haftalarda iyi bir çıkış yakaladı. Yeni hocayla güzel bir çıkışları var. Bizim maçta da kazanmak isteyecekler. Biz her zamanki oyunumuzla kazanmak istiyoruz. Kehinde meselesinin büyütülmesine gerek yok. Defalarca özür diledi. Sorun çözüldü” dedi.

MİLLİ ARA İLAÇ GİBİ GELECEK

Son 6 maçtaki düşüşe değinen Teknik Direktör Yücel İldiz ise, “Kadro konusunda sıkıntılar var. Bazı bölgelerde alternatifimiz yok. Bu da sıkıntılara neden oluyor. Dalgalanmalar olabiliyor. İniş çıkışlar çok normaldir. Bazı mevkilerde alternatif olmamış yük getirdi. Milli maç arası ilaç gibi gelecektir. Son düzlüğe çok iyi koşacağımızı düşünüyorum. Yapacağımız şey çok çalışmak” diye konuştu. Gökhan KARAISLI

Etiketler ; spor haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web