Denizli 38°C
25 Haziran 2019 - Salı

SERVERGAZİ DÜNYA 9.SU

2019-04-15 15:22:33 |
Gökhan Karaıslı
SERVERGAZİ DÜNYA 9.SU

Sırbistan’da Türkiye’yi temsil eden Servergazi Borsa İstanbul MTAL, 26. Dünya Okul Sporları Futbol Şampiyonası'nda ev sahibi Sırbistan’ı mağlup ederek dünya 9.su oldu. Denizli ekibine galibiyeti getiren golü Rabiya İsgi kaydetti.

Okulsporları Genç Kızlar Türkiye Futbol Şampiyonasında Aydın’ın Kuşadası ilçesinde finalde Kocaeli Barbaros Hayrettin Anadolu Lisesi Türkiye Şampiyonu olan Servergazi Borsa İstanbul MTAL, Sırbistan'da Türkiye’yi temsil etti. 6-14 Nisan tarihlerinde düzenlenen Uluslararası Okul Sporları Federasyonu (ISF) 26. Dünya Okul Sporları Futbol Şampiyonası'nda mücadele eden Denizli ekibi, A Grubunda ev sahibi Sırbistan’ın yanı sıra Finlandiya ve Avusturya ile mücadele etti. İlk maçında Finlandi’ya 4-0 kaybeden Servergazi, ikinci maçında Sırbistan’ı mağlup ederek(3-0) son maçında Avusturya ile karşılaştı.

SON 3 MAÇINI KAYBETMEDİ

Avusturya’ya 3-1 skorla mağlup olan temsilcimiz, Hırvatistan’ı 10-0 gibi farklı bir skorla mağlup etmeyi başardı. Denizli ekibinin gollerini Sude(2), Rabiya(2), Ayşenur(2), Huriye, Melis, Havane ve Özge kaydetti. Turnuvadaki bir diğer maçında Yunanistan’ın karşısına çıkan ay yıldızlılar, Yunan engelini de Huriye ve Semanur’un attığı gollerle geçti. Denizli ekibi Sırbistan’daki son maçında ise 9.luk için ev sahibi ile karşılaştı. Cumartesi günü ev sahibiyle TSİ ile 11.30 karşı karşıya gelen temsilcimiz, Rabiya İsgi’nin kaydettiği golle maçı kazanmasını bildi ve ilk kez katıldığı turnuvada Dünya 9.su olmayı başardı. Turnuvada şampiyonluğu ise Brezilya ve Fransa’nın önünde Almanya elde etti. Gökhan KARAISLI

 


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web