Denizli 29°C
16 Eylül 2019 - Pazartesi

Serinhisar küllerinden doğacak

2019-05-04 06:34:39 |
Gökhan Karaıslı
Serinhisar küllerinden doğacak

Serinhisarspor Sportif Direktörü Ayhan Özel, ilk sezonunda BAL’dan düştükleri için üzgün olduklarını söyledi. Özel, “Çok mücadele ettik ama olmadı. Bizim hayalimiz takımı profesyonel lige taşımak. Bunun için çalışacağız. Serinhisar yeni sezonda küllerinden doğacak. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’e sezon başında yükseldikten sonra ilk sezonun sonunda oynadığı play-out maçıyla Çal’a penaltılara kaybeden Serinhisarspor, 2019-2020 sezonunda yeniden Denizli Süper Amatör Lig’de mücadele edecek. BAL’daki ilk sezonunda dönem dönem başarılı olsa da bütün itibariyle kötü bir sezon geçiren kırmızı beyazlılar, il sıralamasında Kale’nin ardından ikinci sırada yer aldı. Derbilerde sadece Tavas’ı kendi sahasında mağlup edebilen Hisar, Kale’ye ise iki maçta da kaybetti. Geçen sezon SAL’da başarılı bir sezon geçiren kırmızı beyazlılar, aynı performansı BAL’da gösteremedi.

DAHA GÜÇLÜ GERİ DÖNECEĞİZ

Çal’a kaybeden SAL’a geri dönen Serinhisarspor’da Sportif Direktör Ayhan Özel, takımın geleceği hakkında açıklamalarda bulundu. Özel, “Çok mücadele ettik ancak olmadı. BAL’da bir sezon kalabildik. Şimdi yeniden SAL’da mücadele edeceğiz. Bizi desteklen taraftarımız açısından büyük hüsran ancak yapılacak bir şey yok. Artık daha güçlü bir şekilde geri dönmek zorundayız.

HEDEF PROFESYONEL LİG

Bu nedenle Süper Amatör Lig’de iyi bir sezon geçirmek istiyoruz. Taraftarımızın desteği ile büyük Serinhisarspor ailesi olarak BAL’a yeniden çıkmak istiyoruz. Yönetim olarak hedefimiz Profesyonel Lig. Bu hedef için en yakın yer 3. Lig. Serinhisar’ın adını bir gün burada duyacaksınız. Biz bunun için çabalıyor ve uğraşıyoruz. Bu emeğimizin karşılığını bir gün alacağız” dedi. Gökhan KARAISLI-özel haber

Etiketler ; spor haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web