Denizli 13°C
20 Nisan 2019 - Cumartesi

ŞAMPİYONUN GÖZYAŞLARI

2018-04-14 07:02:46 |
Gökhan Karaıslı
ŞAMPİYONUN GÖZYAŞLARI

Denizli’nin son dönemdeki en iddialı spor dalı olduğu boccede başarılar gelmeye devam ediyor. Antalya’da bulunan 30 kişilik Denizli bocce ekibinde yer alan 11 yaşındaki Ziya Yılmaz, minikler bireysel bocce yarışmalarında Türkiye Şampiyonu oldu. Denizli’nin bireysel daldaki ilk şampiyonluğunu elde eden Yılmaz, şampiyonluk sonrası gözyaşlarını tutamadı.

Türkiye Bocce, Dart ve Bowling Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Bocce Şampiyonası devam ediyor. Yurdun dört bir yanından gelen yüzlerce sporcunun katıldığı şampiyonaya Denizli’den ise bireysel ve takım halinde 30 sporcu katılıyor. Antalya’nın Kemer ilçesinde gençler bocce Türkiye Şampiyonasında Bozkurt Spor Lisesi ile şampiyonluk elde eden Denizli, aynı sahada bu kez bireyselde tarih yazdı.

DENİZLİ’NİN İLK ŞAMPİYONLUĞU

Beden Eğitimi Öğretmeni Bülent Sevinç tarafından eğitim gören Mollaahmetler Ortaokulu öğrencisi 11 yaşındaki Ziya Yılmaz, 90 sporcunun yarıştığı Minikler Türkiye Şampiyonasında rakiplerini bir bir mağlup ederek şampiyon oldu. Denizli’nin boccedeki ilk bireysel şampiyonluğunu elde eden Yılmaz, gelen başarı sonrası gözyaşlarını tutamadı. Yılmaz’ı öğretmeni Bülent Sevinç hem tebrik hem de teselli etti.

İKİ DERECE DAHA

Türkiye Şampiyonu olan Ziya’nın bulunduğu minik takım ise Türkiye Şampiyonu oldu. Yine şampiyonada 70 sporcunun mücadele ettiği gençler kategorisinde mücadele eden Pelin Avkıran ise Türkiye ikincisi oldu. Genç sporcu, son 16’ya kalarak milli takım için seçmelere katılma hakkı kazandı. Gökhan KARAISLI-özel haber  

 


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web