Denizli 35°C
21 Ağustos 2019 - Çarşamba

ŞAMPİYONA PROVASI

2019-01-09 14:43:05 |
Gökhan Karaıslı
ŞAMPİYONA PROVASI

Denizli’nin tek kadın futbol takımı Horozkentspor, Ocak ayının son 10 gününde oynanacak olan Genç ve Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonasına hazırlanıyor. Altyapısıyla kadın futbolunda göz dolduran yeşil siyahlılarda şampiyonalar öncesi genç ve yıldız kız takımları karşı karşıya geldi.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından kadın futbol altyapısını oluşturmak ve geliştirmek adına düzenlenen Genç ve Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonaları 20 Ocak itibariye başlıyor. 20 Ocak’ta başlayacak olan Yıldız Kızlarda 88, 27 Ocak’ta başlaması planlanan Genç Kızlarda ise 95 takımın mücadele edeceği şampiyonada Denizli’den sadece Horozkent Kadın Futbol Takımı mücadele edecek.  Bölgesel olarak düzenlenecek gruplarda tek devreli lig usulüne göre oynanacak müsabakalar ile turnuvaların ilk kademeleri tamamlanmış olacak.

HOROZKENT ŞAMPİYONAYA HAZIRLANIYOR

  1. Lig’de ilk yarıyı namağlup lider olarak tamamlayan Horozkentspor, ligde gösterdiği başarıyı her iki şampiyona da sürdürmeyi planlıyor. Geçen yıl Yıldız Kızlar’da şampiyonluğa ulaşan yeşil siyahlılar, Genç Kızları da alarak iki şampiyonada iki şampiyonluk hedefliyor. Hazırlıklarını sürdüren Horozkent’te genç ve yıldız kız takımları hazırlık maçında karşı karşıya geldi. Soğuk havada oynanan maçı gençler 8-2 kazandı.

İKİ ŞAMPİYONLUK İSTİYORUZ

Her iki şampiyonanın da zor geçeceğini ifade eden Başkan Kamil Karaboğa, “Zorluk derecesi ne kadar yüksekse bizim başarı şansımız da o kadar artacak. Son 3 yılda Türkiye Şampiyonluklarımız var. Bunu bu yıl her iki kategoride elde edeceğimiz şampiyonluklarla taçlandırmak istiyoruz. Çalışmaya devam ediyor. Ligdeki performansımızı bölge gruplarında da gösterirsek başarılı olacağımızdan eminim” dedi. Gökhan KARAISLI


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web