Denizli 14°C
13 Aralık 2019 - Cuma

SAKO’YA PLATİN ENGELİ

2019-08-07 14:39:12 |
Gökhan Karaıslı
SAKO’YA PLATİN ENGELİ

Denizlispor’un önce transferini ardından da anlaşılamadığını açıkladığı BakarySako’nun 2 gün boyunca sağlık kontrolünden geçtiği öğrenildi. Ayağında 10 platin bulunan oyuncunun yeşil siyahlılardan garanti ücret istediği, kulübün ise maç başı ücret teklif ettiği, anlaşmanın bu nedenle olmadığı ortaya çıktı. 

Süper Lig’de ilk 5’i hedefleyecek bir kadro kurmayı hedefleyen Yukatel Denizlispor’da sol kanat için transfer edilen Bakary Sako, imzaya geldiği Denizli’den geri döndü. Denizlispor Başkanı Ali Çetin’in ‘İngiltere’den bomba bir transfer yapacağız’ açıklamasının ardından gündeme gelen Sako için Çetin, geçtiğimiz Pazar günü sosyal medyada hoş geldin videosu paylaşmıştı. Aynı gün kulüp, 31 yaşındaki oyuncu ile 1 yıllık sözleşme imzalandığını açıklamıştı. Salı günü akşam saatlerinde Denizli’ye gelen Malili oyuncunun bir gün boyunca resmi imzayı atmaması akıllara soru işaretlerini de doğurdu. Kulüpten yapılan açıklamada anlaşmanın maddi nedenlerden dolayı yapılamadığı açıklandı.

ÇETİN, “6 MİLYON TL VEREMEYİZ”

Sako transferinin olmamasının ardından taraftarın sosyal medya üzerinden Sako’nun Denizli’de bir otelde kaldığı iddialarına önce Asbaşkan Ali Fırat’tan daha sonra da Kulüp Başkanı Ali Çetin’den yalanlama geldi. Çetin, “Denizli’ye getirilen oyuncunun ayağında 10 adet platin tespit edildi. 2 gün boyunca sağlık kontrolünden geçirildi. Önce Denizli’de ardından da İzmir’de yapılan testler incelendi. İngiltere’den de futbolcunun sağlık raporları istendi. Raporlar incelenip değerlendirildiğinde Sako’nun sakatlığının ciddi olduğu anlaşıldı. Kendisi bizden garanti ücret istedi. Biz ona 6 milyon lira yerine maç başı teklif ettik. O da kabul etmedi ve anlaşma olmadı. Kendisinin 2 gün boyunca bizimle görüştü iddiaları gerçeği yansıtmıyor” dedi. Gökhan KARAISLI


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web