Denizli 15°C
19 Nisan 2019 - Cuma

SADECE SPOR YAPMAK İSTİYOR!

2018-12-04 09:43:57 |
Gökhan Karaıslı
SADECE SPOR YAPMAK İSTİYOR!

Doğuştan serebral palsi hastası olan Elif Kule’nin tek isteği spor yapmak. Engellilerin bir gün değil her gün hatırlanmasını isteyen 22 yaşındaki Kule, “Ben bocce oynamak istiyorum. Ancak toplar çok pahalı olduğu için alamıyorum. Boccede bedensel engelli şampiyonlar var. Şampiyon olmak istiyorum” dedi. 

Denizli’nin Pamukkale ilçesi Güzelköy Mahallesi’nde oturan Elif Kule, doğuştan serebral palsi(SP) hastası. Beyin ve kaslar arasındaki iletişimi etkileyerek vücudun hareket ve duruşunda kalıcı bir eşgüdüm bozukluğuna yol açan SP hastalığı ile yaşamaya çalışan 22 yaşındaki Kule, hayata sporla bağlanmak istiyor. 2016’da kurulan ve ampute futbol olmak üzere bir çok branşı bünyesinde barındıran Denizli Engelliler Spor Kulübü’nün başkan yardımcılığını da yaşan Kule, burada 35 sporcu ile hayata sımsıkı tutunuyor. 2 Türkiye şampiyonu çıkarmayı başardıklarını aktaran Kule, daha çok destekle daha çok başarı elde edebileceklerini söyledi.

BİR GÜN DEĞİL HER GÜN…

Engellilerin Türkiye’de sadece 3 Aralık’ta hatırlandığını aktaran Kule, “Engelleri sadece 3 Aralık’ta değil 354 gün aşarak ilerleyebiliriz. Biz engelliler olarak sadece yılın bir günü değil 364 günü de hatırlanmak istiyoruz. Engelli olmak zaten zor. Ancak bunu yaşadığımız zorluklar daha da zorlaştırıyor. Kulüp olarak destek konusunda sıkıntı çekiyoruz. Kime gidiyorsak kapılar yüzümüze kapanıyor. Biz daha çok destekle daha büyük başarılar elde edebiliriz” dedi.

BOCCE OYNAMAK İSTİYORUM

Kulüpte kendisi gibi birçok engellinin spor yapmak istediğini aktaran Kule, “Biz hayata sporla bağlanmak istiyoruz. Bocce oynamak istiyorum ancak bunun için gereken özel toplar çok pahalı. Bunları almak benim için maddi anlamda çok zor. Bu konuda yardım istiyorum. Sadece kendim için değil kulüpte bulunan ve maddi anlamda zorluk çeken tüm arkadaşlarım için yardım istiyorum. Bedensel engelli boccede şampiyon olan çok sayıda sporcu var. Ben de kulübü bu sporda temsil ederek şampiyon olmayı hedefliyorum” diye konuştu. Gökhan KARAISLI

 

 

Etiketler ; spor haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web