Denizli 30°C
25 Nisan 2018 - Çarşamba

PAMUKKALE’DE 5. FUTBOL ŞÖLENİ BAŞLIYOR

2017-04-21 08:38:16 |
Haber Merkezi
PAMUKKALE’DE 5. FUTBOL ŞÖLENİ BAŞLIYOR

Pamukkale Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği “Pamukkale’de Futbol Şöleni”nin beşincisi İlkbahar 2017 adıyla başlıyor. 42 mahalleden 61 takımın yer alacağı turnuvada maçlar bugün saat 19’da Deliktaş’ta Goncalıspor ile Kınıklıspor arasında oynanacak maçla başlayacak.

“Sporun ve sporcunun yayındayız” sloganıyla gençlere hizmet eden Pamukkale Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği halı saha futbol turnuvasında heyecan başlıyor. “Pamukkale’de 5. Futbol Şöleni İlkbahar 2017 Halı Saha Futbol Turnuvası”nın kura çekimi Pamuk Kafe’de gerçekleşti. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in de katıldığı kura çekiminde başkan yardımcıları, meclis üyeleri, takım kaptanları ve mahalle muhtarları da hazır bulundu.

SPORUN VE SPORCULARIN YANINDAYIZ

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, kurulduğu ilk günden beri belediye olarak sporun ve sporcuların yanında olduklarını ifade ederek, “Biz bu turnuvayı yılda 2 kez düzenliyoruz. Bir ilkbaharda bir de sonbaharda. 2 yılda 4 kez düzenlediğimiz turnuvamızın beşincisine 42 mahalleden 61 takım katıldı. Biz gençlerin spor yapmasını sağlamak amacıyla halı sahalar yaptık. Bu sahaların kullanılmasının yanında mahalleler arasında kaynaşmayı sağlamak amacıyla düzenlediğimiz futbol şölenimiz büyük çekişmeye sahne oluyor. Biz burada olduğumuz sürece bu turnuva yapılacak. Bu spor şölenimize katılan tüm takımlara teşekkür ederken, başarılar diliyorum. Turnuvanın centilmence geçmesini diliyorum. Biz Pamukkale Belediyesi olarak turnuvanın profesyonelce geçmesini sağlamak için her türlü detayı düşünüyoruz. Turnuvanın ruhuna uygun mücadeleler izlemeyi umuyorum” dedi. Konuşmaların ardından mahalleleri temsil eden takımların temsilcileri eleme usulü oynanacak olan maçlardaki rakiplerini belirledi. Buna göre 21 Nisan Cuma akşamı oynanacak olan maçlarla başlayacak turnuvanın Mayıs ayı ortasına kadar tamamlanması planlanıyor.

Etiketler ; spor haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web