Denizli 27°C
01 Ekim 2020 - Perşembe

ÖZTÜRK’TEN SAĞLIK BAKANLIĞI’NA SORU ÖNERGESİ

2020-09-12 11:53:18 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
ÖZTÜRK’TEN SAĞLIK BAKANLIĞI’NA SORU ÖNERGESİ

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na bir yazılı soru önergesi verdi .

Soru önergesinde Cumhurbaşkanı’nın geçmiş açıklamalarına atıfta bulunan Öztürk ; salgın sürecinde milli üretimin ne kadar önemli olduğu dünya genelinde görüldü . Pek çok ülke kendi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla ihracatını bile durdurdu , üretim yapamayan ülkeler tedarik konusunda ciddi sıkıntılar yaşadı . Olması gereken yerli üretimin desteklenmesidir ama yapılan hamasi açıklamalar bir türlü üretime yönelecek somut adımlara dönmedi dedi .

Sözlerine devam eden Yasin Öztürk : kaldı ki hali hazırda kamu ve üniversite hastanelerine tedarik sağlayan medikal firmaları sözleşmelerinde yer alan vadedeki alacaklarını zamanında tahsil edemiyor , bu şartlarda vade farkları ve alacakların gecikmesi birim fiyatlar üzerinden maliyetlere yansıyor , ister istemez medikal ürün ve sarf malzeme bedelleri yükseliyor bir de alacakları biriken firmalara belirli oranlarda feragat baskısı kurulduğu iddiaları kamuoyuna yansımış durumda , bu şartlarda kim kamu ve üniversite hastanelerine mal satmayı ister açıklamasını yaptı. Halil GÖREL


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web