Denizli 38°C
26 Ağustos 2019 - Pazartesi

Oyun ve Hayat Birlikte Güzel

2019-05-16 10:39:32 |
Gökhan Karaıslı
Oyun ve Hayat Birlikte Güzel

2-7 yaş arası özel eğitim gereksinimli olan çocuklar ile normal gelişim gösteren çocukları buluşturan “Pamukkale Üniversitesi Minik Sporcular Projesi” final töreni yapıldı. İki aşamalı projenin final töreninde fiziksel etkinliğe katılan toplam 31 minik sporcuya madalyaları takdim edildi.

Pamukkale Üniversitesi, Özel Olimpiyatlar Türkiye ve Türkiye Özel Sporcular Spor Eğitim ve Rehabilitasyon Derneği (TÖSSED) işbirliği ile 2-7 yaş arası özel eğitim gereksinimli olan çocuklar ile normal gelişim gösteren çocukları buluşturan “Pamukkale Üniversitesi Minik Sporcular Projesi” final töreni ile sona erdi. Final törenine, Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Ağbuğa, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ümmühan Başaslan, Spor Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Atakan Yılmaz, Denizli Ahmet Çalışkan Anaokulu Müdürü Münire Kiriş, akademik ve idari personel ile çok sayıda davetli katıldı.

2 AŞAMADA DÜZENLENDİ

PAÜ Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Şehmus Aslan başkanlığında gönüllü Beden Eğitimi ve Spor Bölümü öğrencilerinin katılımı ile hayata geçirilen proje toplam iki aşamada ve on altı hafta sürdü. Etkinlik ile bölüm öğrencileri, derslerde aldıkları teorik bilgileri, proje kapsamında pratiğe dönüştürdü. Beden Eğitimi ve Spor Bölümü öğrencileri proje çerçevesinde, 2-7 yaş arası özel eğitim gereksinimli olan ve normal gelişim gösteren çocukları bir araya getirerek çeşitli egzersiz programları uyguladılar. Bu etkinlikler ile çocukların motor becerilerinin yanı sıra bilişsel ve sosyal gelişimlerini gözlemleme fırsatı bulan öğrencileri teorik eğitimlerini pratikleştirdi.

31 ÇOCUĞA MADALYA

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen törende ayrıca, minik sporcular ve gönüllü öğrencilerin birlikte hazırladığı bir gösteri sunuldu. Gösteriyi takiben törene projede yer alan çocukların yaptıkları resimlerden ve velilerden gelen mektuplardan oluşan karma sergisi katılımcılardan ilgi gördü. Final töreninde fiziksel etkinliğe katılan toplam 31 minik sporcuya madalyaları takdim edildi. Etkinlik boyunca gönüllü olarak katılan Pamukkale Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü öğrencilerine de katılım belgesi verildi. HABER MERKEZİ

 

Oyun ve Hayat Birlikte Güzel

Oyun ve Hayat Birlikte Güzel

Etiketler ; spor haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web