Denizli 32°C
25 Haziran 2018 - Pazartesi

ÖNCE LİG SONRA ŞAMPİYONLUK

2017-08-12 10:14:40 |
Haber Merkezi
ÖNCE LİG SONRA ŞAMPİYONLUK

Denizli Süper Amatör Lig’in yeni ekibi Nikferspor’da çalışmalar başlıyor. Takımda ilk çalışma yarın Nikfer Stadında akşam saatlerinde başlayacak. Yeşil beyazlıların çiçeği burnunda Teknik Direktörü Hakan Keysan, “Koşan, mücadele eden, diri bir takım kurduk. İlk sezonumuzda önce kalıcı olmayı sonra şampiyonluğu hedefliyoruz” dedi.

2013’te kurulduktan sonra başarı basamaklarını tek tek adımlayan ve üst üste aldığı başarılarla Denizli Süper Amatör Lig’e kadar yükselen Nikferspor’da sessiz ve derinden ilerleyen transfer bombaları bir bir patlamaya devam ediyor. Şimdiye kadar Merkezefendispor’dan Engin Meşe, Mustafa Gürel ve Ali Tozgun ile Akkonakspor’dan Murat Acar’ı transfer eden yeşil beyazlılar dün ise iki bomba birden patlattı. Teknik Direktörlük görevini üstlenen Ufuk Özkan ve Hakan Keysan’ın üstlendiği takıma son katılan isimler Yeşil Çivril Belediyespor’dan 21 yaşındaki sağ kanat oyuncusu Mahir Kabasakal ile Merkezspor’dan  19 yaşındaki orta saha oyuncusu Abdullah Mert Baykuş’u kadrosuna kattı.

4 YIL SONRA YENİDEN

Tavas ekibine Yeşil Çivril Belediyespor’dan transfer edilen Mahir Kabasakal, kendisini Süper Amatör Lig’de ilk kez oynatan Teknik Direktör Hakan Keysan ile 4 yılın ardından yeniden birlikte çalışacak. Genç sağ kanat oyuncusunu yetiştiren Keysan, 2013’te Yeşil Çivril Belediyespor’un başında iken ilk kez forma şansı vermişti. Kabasakal’ın transferindeki bir diğer etmen ise genç oyuncunun Denizli’ye taşınması oldu.

ÇOK KOŞAN, MÜCADELECİ BİR TAKIM

Geçen sezon Merkezefendispor’u ligde tuttuktan sonra çeşitli nedenlerden dolayı ayrılmak zorunda kalan Teknik Direktör Hakan Keysan, Nikferspor ile yeni bir sayfa açmaya hazırlanıyor. Kendisi de Nikferli olan Keysan, özellikle Mahir Kabasakal ile Merkezefendispor’dan gelen 3 futbolcunun transferinde önemli rol oynadı. Genel Menajer Ufuk Özkan ile birlikte çok iyi bir ekip olduklarını ifade eden Keysan, “Çok iyi bir kadro kurmak için çalışıyoruz.

Biz transferde aceleci olmak istemedik. Herkes transfer yapabilir ama biz doğru adım atmak istedik. Şimdiye kadar gelen arkadaşlarda bu planlamanın ürünü. 3-4 transfer daha yapacağız. Bunları ihtiyaçlarımız doğrultusunda yapacağız. Çok koşan ve mücadeleci bir takım oluşturuyoruz. Güzel bir sezon bizi bekliyor. İlk sezonumuzda önce kendimizi kanıtlamak ardından şampiyonluk için mücadele etmek istiyoruz” dedi.

ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR

Transfer çalışmalarının devam ettiği yeşil beyazlılarda çalışmaların yarın başlaması bekleniyor. İlk çalışma yarın akşam saatlerinde Nikfer Sahasında yapılacak. Gökhan KARAISLI

Etiketler ; spor haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web