Denizli 27°C
20 Ekim 2018 - Cumartesi

‘Nikfer kolay lokma değil’

2017-11-14 06:35:29 |
Haber Merkezi
‘Nikfer kolay lokma değil’

Denizli Süper Amatör Lig’in 8. Haftasının derbi karşılaşmasında evinde Tavas Birlikspor ile 1-1 berabere kalarak 1 puanı hanesine yazdıran Nikferspor’da Başkan Yardımcısı Hüseyin Avni Gözlükaya, “Kolay lokma olmadığımızı herkese kanıtladık. Uyum arttıkça daha da iyi olacağız” dedi.

Nikferspor Başkan Yardımcısı Hüseyin Avni Gözlükaya, Tavas derbisi sonrası gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Denizli Süper Amatör Lig’in 8. Haftasında Nikfer Geriz Stadında oynanan ve 1-1 sona eren maçı değerlendiren Gözlükaya, ilk yarısı kötü geçen maçta güçlü rakiplerine karşı aldıkları 1 puandan mutlu olduklarını söyledi. Gözlükaya, maç sonunda yaşanan olaylara da tepki gösterdi. Nikfer’in yeni kurulan bir takım olduğunu ifade eden Gözlükaya, takımın kendi ritmini bulduğu zaman istenilen seviyeye geleceğine de dikkat çekti.

GALİP GELMEK İSTERDİK!

Gözlükaya, “Çok şanssız maçlar oynadık. Örneğin 2. Haftada ilk yarıda bir gol atabilsek Acıpayam Belediyespor’u mağlup edecekken, kırılma anlarını oynayamadığımız için mağlup olduk. Ama Tavas maçında bu şansı iyi değerlendirdik.Biz başkaları gibi devasa bütçeye kurulmuş bir takım değiliz. Ligin il merkezi dışındaki tek mahalle takımıyız. Buna göre bütçemizi oluşturduk. Mütevazi bir takım kurduk. Hepsi genç ve yetenekli oyuncular. Mahallenin desteği ile bu takımı ayakta tutmaya çalışıyoruz. Sahamız uzun süredir ilk kez Tavas derbisine ev sahipliği yaptı. Çok iyi bir mücadele sonunda maç 1-1 sona erdi. Her iki takımda 1’er puana razı oldu. Kolay lokma olmadığımızı bir kez daha kanıtladık. Biz isterdik ki galip gelelim ama olmadı” dedi.

KİMSENİN YARDIMCISI OLMADIK

Maç sonunda takıma yapılan eleştirilere de cevap veren Gözlükaya, “Biz bir futbol takımıyız. Şimdiye kadar kimseye yardımcı olmadık. Sadece kendi mücadelemizi ortaya koyduk. Yenme ve yenilmenin olduğu maçta sonuç beraberlik oldu. Maç sonunda bize yönelik yapılan eleştirileri yersiz buluyoruz. Herkesin hedefi var. Biz bu hedefi yakalamak istiyoruz. Takım kendi ritmini buldukça daha iyi maçlar çıkaracağız ve sezon sonunda o hedefe ulaşacağız” diye konuştu. Gökhan KARAISLI

Etiketler ; spor haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web