Denizli 15°C
15 Kasım 2018 - Perşembe

MUHAMMET KAYA AVRUPA'YI TİTRETECEK

2017-12-07 06:29:29 |
Haber Merkezi
MUHAMMET KAYA AVRUPA'YI TİTRETECEK

Türkiye Şampiyonası sonrası milli takıma seçilen ve Avrupa’da milli takım formasını giyecek olan Denizlili karateci Muhammet Kaya, önce Karadağ’da Balkan Şampiyonasında form durumunu gördükten sonra Avrupa Şampiyonasından derece ile dönmek istiyor.

Türkiye Karate Federasyonu tarafından geçtiğimiz hafta yapılan Türkiye Şampiyonası ve Milli Takım seçmelerinde Denizli’den iki sporcumuz Avrupa Şampiyonası vizesi aldı. +84 kiloda tatamiye çıkan Muhammet Kaya ile katada Mehmet Batuhan Özdemir milli formayı giymeye hakkı kazandı. Sporculardan Muhammet Kaya, hafta sonu katılacağı Balkan Şampiyonası ve milli takım kampı öncesi Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu’nu ziyaret etti.

AVRUPA ŞAMPİYONASI ÖNCESİ SON RANDEVU MONTENEGRO’DA

Milli Karateci, hafta sonu Montenegro / Karadağ’da tatamiye çıkacak. Babası ve Antrenörü İhsan Kaya ile İbanoğlu’na hedeflerini anlatan karateciler; bu süreçte yılmadan, sabır ve azimle antrenmanlara ve ekstra çalışmalara devam ettiklerini, hedeflerinin önce Balkan Şampiyonasında son form durumlarını görmek, ardından milli takım kampıyla Avrupa Şampiyonasına hazırlanmak olduğunu söyledi.

5 YAŞINDA BAŞLAYAN KARATE AŞKI, ONU AVRUPAYA TAŞIDI

Sporcu aileden gelen 1997 doğumlu Muhammet Kaya, çocukluğunu karate salonunda büyüyerek geçirdi. 15 yıldır tatami üzerinde yüzlerce müsabaka ve birçok Türkiye Şampiyonluğu yaşayan genç sporcu, hedefinin uluslar arası düzeyde ülkemize madalyalar kazandırmak olduğunu söyledi.

İBANOĞLU KARATECİLERE GÜVENİYOR

Karatede gelen başarıların prensipli ve disiplinli çalışmaların ürünü olduğunu söyleyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, hem Muhammet Kaya, hem de Batuhan Özdemir’in milli formanın hakkını vereceğine inandığını söyledi. Karate alt yapısından yetişecek sporcuların kendilerini örnek aldığını milli karatecilere söyleyen İbanoğlu, örnek rol model olmaları tavsiyesinde bulundu.

2-4 Şubat 2018 tarihlerinde Rusya Soçi’de düzenlenecek Avrupa Şampiyonası öncesi milli takım kampına katılacak sporcularımız hazırlıklarına burada devam edecek. 


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web