Denizli 18°C
08 Nisan 2020 - Çarşamba

Minderin altın adamı Süleyman Karadeniz

2020-02-17 12:46:35 |
Abdullah GÖNÜLTAŞ
Minderin altın adamı Süleyman Karadeniz

Avrupa Güreş Şampiyonası’nda serbest stil 92 kiloda Süleyman Karadeniz, İsviçreli rakibi Samuel Scherrer’i mağlup ederek altın madalyanın sahibi oldu.

İtalya'nın başkenti Roma'daki Pellicone Spor Salonu'nda Erkekler serbest stil 92 kilo finalinde Çivrilli Süleyman Karadeniz, İsviçreli Samuel Scherrer ile karşılaştı. Avrupa Güreş Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden Çivrilli Süleyman Karadeniz finalde İsviçreli rakibi Samuel Scherrer’i 3-0 yenerek altın madalya kazandı.

Şampiyon milli güreşçi, "Türkiye'ye armağan ediyorum. Bu madalyayı, özellikle Elazığ depreminde hayatını kaybedenlere, Van’da çığ altında kalanlara ve Suriye’deki şehitlerimizin ailelerine armağan ediyorum. Onların yüreklerine bir nebze de olsa su serpmiş olmak istiyorum." dedi. Müsabakaya da değinen Süleyman Karadeniz, "Biraz güçlü bir rakiple güreştim. Üst tarafı biraz daha güçlüydü bana göre. O yüzden pek tekli oyuna giriş yapamadım" ifadelerini kullandı.

KAZANDILAN TEK ALTIN MADALYA

Avrupa şampiyonluğu elde eden Süleyman'ın madalyası, Türkiye'nin 2020 Avrupa Güreş Şampiyonası'nda kazandığı ilk ve tek altın madalya oldu.

ÇİVRİL’DE BAYRAM HAVASI

Türkiye'nin şampiyonadaki tek altın madalyasını getiren milli sporcu Süleyman Karadeniz'in, Denizli'nin Çivril ilçesindeki baba evinde bayram havası yaşandı. Anne Döndü Karadeniz, oğlunun ilköğretim çağlarında güreşe başladığını ve yıllarca kendilerine gururlar yaşattığını kaydederek, "Oğlum Türkiye’nin birçok iline gitti yarışmalar için. Akşam maçı izledik, sevindik ve gurur duyduk. Ankara’ya gelecek akşam saatlerinde, orada tören yapılacak. Burada da yapılacak. Yavrum herkesi, büyük Türkiye’yi mutlu etti ve gururlandırdı, bayrağımızı salladı. Yavrum iman kuvveti ile kazandı. Gece kaç olursa olsun namazını kılar" dedi.

ZOLAN’DAN TEBRİK

Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Zolan, Süleyman Karadeniz’in Avrupa zaferinin ardından sosyal medyada tebrik mesajı yayımladı. Başkan Zolan, “‪Süleyman Karadeniz Avrupa Şampiyonu! ‪Avrupa Güreş Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden hemşehrimiz Süleyman Karadeniz finalde İsviçreli rakibi Samuel Scherrer’i 3-0 yenerek altın madalya kazandı” dedi.

Kubilay Y. GERBOĞA


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web