Denizli 11°C
11 Aralık 2018 - Salı

MEKİK MAÇLARA ÇIKMAYABİLİR

2017-12-05 07:11:50 |
Haber Merkezi
MEKİK MAÇLARA ÇIKMAYABİLİR

Spor Toto’nun 2. ve 3. Lig’den desteğini çekmesi sonrası 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği tarafından maçlara çıkmama kararı gelebilir. Yarın Ankara’da toplanacak olan Birlik, maçlara çıkmama kararı alırsa bu birliğe üye olan Kızılcabölükspor da maçlara çıkmayacak. Bu gelişmede Spor Toto’nun Fenerbahçe’ye sponsor olmasının etkili olduğunu öğrenildi.

Son 3 yılda 2 ve 3. Lig’in isim sponsoru olan Spor Toto, sezon başından itibaren bu liglerden hem isim sponsorluğunu çekti hem de kulüplerin en çok maddi gelir elde ettiği iddia programında çoğu maçı vermeme kararı aldı. Bundan illegal bahis şirketlerinin kuruma verdiği zararı öne süren Spor Toto Teşkilatının, Fenerbahçe’ye 15 milyon dolar karşılığında resmi sponsor olduğu öğrenildi. Bu gelişme üzerine 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği radikal bir karar almanın eşiğine geldi. Yarın Ankara’da toplanacak olan Kulüpler Birliği, eğer maçlara çıkmama kararı alırsa, birlik bünyesinde yer alan 90 takımla birlikte Kızılcabölükspor da maçlarına çıkmayacak.

Kulüpten şuana kadar resmi bir açıklama yapılmazken, kulübe yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre birliğin ortak karar alması halinde bu karara Kızılcabölükspor’un uyacağı öğrenildi.

ZOR DURUMDA KALDIK

Karar öncesi açıklama yapan 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği ve Ottocool Karagümrük Başkanı Cengiz Günaydın, “Spor Toto Teşkilatı her sezon 2. Lig’den 28, 3. Lig’den 11 maçı iddia bültenlerine koyuyor. 5 yıldır devam eden bu süreçte biz hep aynı parayı alıyorduk ve hiçbir itirazımız da olmuyordu. Fakat Spor Toto bu sezonun 5. haftasında bir karar aldı. 2. ligden 18, 3. ligden ise 11 maçı İddaa’ya koyacağını açıkladı. Bu, her kulübün ortalama 500-600 bin TL gelir kaybına uğraması demek. Haklı olarak itiraz ettik. Bu karar sezon öncesi alınmış olsaydı, biz de harcamamızı ona göre yapardık. Şimdi hepimiz zor durumda kaldık” dedi. Gökhan KARAISLI


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web