Denizli 25°C
26 Mayıs 2020 - Salı

Madalya avcılarından 1 altın daha

2019-09-21 06:16:21 |
Haber Merkezi
Madalya avcılarından  1 altın daha

Denizli’nin madalya avcıları Raşit Aysel ve öğrencileri, hafta sonunu yine boş geçmedi. Balıkesir İvrindi Belediyesi tarafından düzenlenen Yağlı Güreş Şampiyonasına katılan ekipten Himmet Bağcan, küçük ortada rakiplerini saf dışı bırakarak altın madalyaya uzandı.

Balıkesir İvrindi Belediyesi tarafından düzenlenen 16. Geleneksel Kayapa Yağlı Pehlivan Güreşleri geçtiğimiz hafta sonunda gerçekleştirildi. Güreşlere Denizli’nin madalya avcıları Raşit Aysel ile öğrencileri Onur Çağ ve Himmet Bağcan da katıldı. Her hafta sonunda bir turnuvaya giden ekip, Çanakkale Biga’da düzenlenen güreşlerde Himmet Bağcan ile küçük ortada ikinci olduktan sonra İvrindi’de aynı kategoride altın madalya kazanmasını bildi.

HEDEF KIRKPINAR ŞAMPİYONLUĞU

Bu sezon Muğla Milas’ta şampiyonluk, Kula’da ikincilik ve Samsun’da üçüncülük elde eden Raşit Aysel, iki öğrencisinin de gittiği her turnuvadan mutlaka madalya ile döndüğüne dikkat çekti. 28 yıldır yağlı güreş yaptığını ifade eden Başaltı Pehlivanı ve Antrenör Aysel, “Tam 28 yıldır bu işe uğraşıyorum. Toplamda Türkiye geneli bütün turnuvalarda 500'ün üzerinde madalyam var. Şimdi birikimlerimi aktarıyorum. Pamukkale Belediye Başkanımız Sayın Avni Örki adına Bağbaşı Hasan Güngör Spor Tesislerinde gençlere ücretsiz yağlı güreş öğretiyorum. Yaz boyunca bu kurslar devam etti. 50-60 kişilik bir gruba eğitim verdim. Kış için uygun bir salon bulunursa eğitimler devam edecek. Hedefimiz uyuşturucu kullanma yaşının 12-13’lere düştüğü bu dönemlerde milli ruha sahip nesil yetiştirmek. Kendi hedefim ise Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde altın madalya kazanmak ve altın kemeri Denizli’ye getirmek.

SPONSOR VE DESTEK SIKINTISI

Bunun için de destek bulmamız gerekiyor ancak sıkıntılar çekiyoruz. Şuan Pamukkale Belediyesi altında bir kulüp kurmaya çalışıyoruz. Kulübü kurarsak bir nebze olsun rahatlayacağız. Yağlı güreş bildiğiniz gibi ata sporumuz. Buna rağmen destek bulamamak bizi derinden yaralıyor” dedi. Gökhan KARAISLI-özel haber

 


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web