Denizli 22°C
21 Kasım 2019 - Perşembe

KYK’DA HEYECANI BAŞLADI

2019-04-30 13:59:40 |
Gökhan Karaıslı
KYK’DA HEYECANI BAŞLADI

Kredi Yurtlar Kurumu 34. Futbol Türkiye Şampiyonası Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu’nun başlama vuruşu ile start aldı. Turnuvada Alanyasporlu Josef Surel unutulmadı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğünce düzenlenen 34. Futbol Turnuvası Türkiye Şampiyonası Denizli’de başladı. Biruni Yurdu Futbol sahasında yapılan açılış seremonisinin ardından Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu’nun konuşması ile başlayan turnuva oynanan müsabakalarla devam ediyor.

TAKIMLAR BÖLGE ŞAMPİYONU

Turnuvaya katılan takımların her biri bölgesel turnuvalarda derece elde ederek Denizli’ye geldiler. Her bölgeden gelen takımların hedefi ise Türkiye Şampiyonası’nda şampiyonluk ipini göğüslemek… Turnuvada Marmara Bölgesini İstanbul, Ege Bölgesini Manisa, Batı Karadeniz’i Kastamonu, Orta ve Doğu Karadeniz’i Samsun, İç Anadolu’yu Sivas Akdeniz Bölgesini Niğde, Doğu Anadolu’yu Van, Güney Doğu Anadolu’yu ise Batman KYK futbol takımları temsil ediyor. Turnuvanın ikinci günü Alanyasporlu Josef Surel anıldı. Futbolcular başlama vuruşunun ardından futbolcular bir dakikalık saygı duruşunda bulunarak Alanyaspor’un acısını paylaştı.

ŞAMPİYON CUMA GÜNÜ BELLİ OLUYOR

Sekiz takımın katıldığı Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğü 34. Futbol Turnuvası Türkiye Şampiyonası iki gruplu bir sistemle oynanıyor. Grup maçlarının ardından Perşembe günü yarı final maçları oynanacak. Final maçı ise Cuma günü 14.30’da Biruni Yurdu Futbol sahasında yapılacak ve turnuvanın şampiyonu belli olacak. HABER MERKEZİ

 


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web