Denizli 34°C
27 Mayıs 2019 - Pazartesi

KRİTİK HAFTA BAŞLIYOR

2018-05-21 09:40:35 |
Gökhan Karaıslı
KRİTİK HAFTA BAŞLIYOR

Denizlispor’da yeni sezon öncesi kongreye 1 haftadan az bir süre kaldı. Başkanlık konusunda belirsizliklerin sürdüğü kulüpte, Pazar günü yapılacak olan kongreyle yeni dönemin başkanı belirlenecek. Kulüp başkanlığı için kamuoyunda bir sürü aday dolaşmasına rağmen bunu resmen açıklayan aday sayısı 1.

Spor Toto 1. Lig’de borçları kapatmakla uğraştığı bir sezonu ligde kalma başarısı ile kapatan Denizlispor, yeni sezon öncesi kongreye gitmeye hazırlanıyor. Ligin son haftasında oynanan Boluspor maçının ardından toplanan yönetimin görevi bırakma kararı almasının ardından başlayan süreç 27 Mayıs Pazar günü yapılacak olan kongreyle son bulacak. Denizli Atatürk Stadyumu Basın Toplantı Salonunda yapılacak ilk birleşimde çoğunluk sağlanamaması halinde ikinci birleşim 3 Haziran Pazar günü yapılacak. Yapılacak kongrede göreve seçilen yeni yönetim, 2018-2019 sezonunda mücadele edecek takımı kuracak.

ADAY BELİRSİZLİĞİ

Mevcut Başkan Mustafa Üstek’in kesinlikle aday olmayacağını açıkladığı kulüpte yeni sezon için aday belirsizliği sürüyor. Camiada Zafer Katrancı ve Mehmet Özsoy gibi adayların isimleri dolaşırken bu iki isimden henüz resmen ben adayım çıkışı gelmedi. Spor kamuoyu bu iki isme odaklanmışken başkanlık için ilk aday Serinhisarspor Kulübü Başkanı Şükrü Averi oldu. Denizlispor sahipsiz değildir diyen Averi, yeni dönem için adayım mesajı verdi.

ÜSTEK’İ İKNA ÇABALARI

Averi, Katrancı ve Özsoy isimleri spor kamuoyunda konuşulmaya devam ederken bir yandan da Mustafa Üstek’i ikna çabaları devam ediyor. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başkan Yardımcısı Taner Atilla, Başkan Üstek’in ikna edilebileceğini söyledi. Öte yandan Üstek’in destek konusunda verilecek olan garanti söz ile yeniden yönetime aday olabileceği konuşuluyor.

YÖNETİM İÇİN ÇALIŞMA

Aday belirsizliğinin sürdüğü bir noktada yönetim için yeni bir şekillenmeye gidildiği de gelen bilgiler arasında yer alıyor. Sözleşmesi biten futbolcu ve teknik heyetle görüşen bazı isimlerin, ikinci birleşimin yapılacağı 3 Haziran’a kadar süre istediği ve söz aldığı iddia edildi. Gökhan KARAISLI


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web