Denizli 38°C
25 Haziran 2019 - Salı

Körling’de şampiyonlar belli oldu

2019-04-12 14:09:59 |
Gökhan Karaıslı
Körling’de şampiyonlar belli oldu

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında Okul sporlarına dahil edilen Floor Körling'in Denizli Şampiyonları belli oldu. Şampiyonlar, 15-16 Mayıs tarihlerinde Sivas'ta düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonasında Denizli'yi temsil edecekler.

Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından bu sene 1.'si düzenlenen yıldızlar ve gençler Flor Körling turnuvası nefesleri kesti.  Denizli merkez ve ilçelerindeki okullardan yoğun katılımın olduğu ve Teraspark AVM'de düzenlenen turnuva, çok çekişmeli maçlara sahne oldu. Ortaokul ve Liseler arası kız ve erkek takımlarının maç yaptığı turnuvanın şampiyonları, 15-16 Mayıs tarihlerinde Sivas'ta düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonasında Denizli'yi temsil edecekler.

KAZANACAĞIMIZDAN EMİNİM

Floor Körling Denizli Bayisi Özser Şirketler Grubu Genel Müdürü Kazım Özdağ, “Denizlili sporcularımız bu sporla çok yeni tanışmış olmalarına rağmen çok güzel performans sergilediler, diliyorum ki Türkiye Şampiyonası'nda da bizlerin göğsünü kabartacaklar. Taktik ve stratejiye dayalı bu sporun Türkiye'de tamamen yerli imkanlarla üretimini yapan ilk ve tek lisanslı tedarikçisi olmanın da mutluluğunu yaşadık” dedi.

İŞTE İLK ŞAMPİYONLAR

Denizli’nin ilk körling şampiyonasında genç kızlarda Anafartalar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi şampiyonluğa ulaşırken, Pınar Baha Abalıoğlu Anadolu Lisesi ikinci, Tavas Anadolu Lisesi üçüncü oldu. Genç erkeklerde ise Pınar Baha Abalıoğlu Anadolu Lisesi birinci, Tavas Anadolu Lisesi ikinci Anafartalar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üçüncü oldu. Yıldız kızlar ve erkeklerde Musa Hatice Çelikkol Ortaokulu şampiyonluğa ulaştı. Yıldız erkeklerde Akhan Şehit Doğan Ortaokulu ikinci, H. Ali Bilal Cumhuriyet Ortaokulu üçüncü, kızlarda H. Ali Bilal Cumhuriyet Ortaokulu ikinci Akhan Şehit Doğan Ortaokulu ise üçüncü oldu. HABER MERKEZİ


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web