Denizli 28°C
17 Temmuz 2019 - Çarşamba

KİCK BOKS’TA 5 DERECE BİRDEN

2019-02-11 11:01:05 |
Gökhan Karaıslı
KİCK BOKS’TA 5 DERECE BİRDEN

Denizlili sporcular Bartın’da düzenlenen Yıldızlar Kick Boks Türkiye Şampiyonasından 5 derece ile döndü. 14 sporcuyla turnuvaya katılan Denizli, şampiyonayı 1 Türkiye ikinciliği ve 4 Türkiye üçüncülüğü ile tamamladı.

2018-2019 Okul Sporları Yıldızlar Kick Boks Türkiye Şampiyonası Bartın’da gerçekleştirildi. Ömertepesi Spor Salonunda gerçekleştirilen şampiyonaya Türkiye’nin 81 ilinden 850’ye yakın sporcu katıldı. 5-10 Şubat tarihleri arasında düzenlenen şampiyonaya Denizli’den 14 katıldı. Kıran kırana geçen maçların ardından Şehit Hasan Eser Ortaokulu öğrencisi Aynur Hasanca Light Contact 60 kilodaTürkiye 2.si olmayı başardı.

4 TÜRKİYE ÜÇÜNCÜLÜĞÜ

Şampiyonada ayrıca Şehit Hasan Eser Ortaokulu öğrencisi Kardelen Oflar Point fighting 34 kiloda Nermin Osman Akça Ortaokulu öğrencisi Batuhan Kurt Point fighting 66 kiloda Üçler Ortaokulu öğrencileri Mehmet Eyüp Saka Light Contact 57 kiloda ile Görkem Duman Light Contact 60 kiloda Türkiye üçüncüsü olmayı başardı.

EMEKLERİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Turnuva sonunda açıklama yapan Kick Boks Federasyonu İl Temsilcisi Zekai Doruk, “Madalya almak için Bartın’a gitmiştik. İlk günden bu yana bunu kovaladık. 1 kez Türkiye şampiyonluğu şansımız oldu ancak olmadı. 5 derece elde ettik. Bizim için güzel bir başarı. Bütün çocuklarımın emeklerine teşekkür ediyorum. Seneye daha çok çalışarak daha iyi dereceler elde edeceğimize inanıyorum” dedi. Gökhan KARAISLI

Etiketler ; spor haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web