Denizli 20°C
26 Şubat 2020 - Çarşamba

Kalınkoz’da çifte deprem

2019-08-06 12:20:04 |
Gökhan Karaıslı
Kalınkoz’da çifte deprem

Denizli Amatör Lig ekibi Kalınkozspor’da Başkan Veli Elmas ve Teknik Direktör Cumhur Acar, görevlerinden istifa ettiklerini açıkladı. İkili görevden ayrılma sebebi olarak mali nedenleri gerekçe gösterdi. Kulübün geleceği belirsizliğini korurken, yeni bir oluşumun görevi devralacağı öğrenildi.

Kurulduğu ilk 2. Amatör Küme’de şampiyon olduktan sonra, 1. Amatör Küme’de de başarılı olarak Süper Amatör Lig’e çıkan Kalınkozspor, SAL’daki ikinci sezonu öncesi çifte depremle sarsıldı. Kurucu Başkan Seyhan Duru’nun görevi bırakmasının ardından Başkanlık görevini devralan ve iç ile dış transferde 12 futbolcu ile anlaşarak yeni sezon kadrosunu neredeyse kuran Veli Elmas ile sarı siyahlılarda 4.sezonunu geçirmeye hazırlanan Teknik Direktör Cumhur Acar, görevi bıraktığını açıkladı.

SORUN MALİ SIKINTI

Elmas’ın işyerinde bir araya gelen ikili sosyal medya aracılığıyla kulüpteki görevlerinden ayrıldıklarını açıkladı. İstifa haberinin ardından açıklamalarda bulunan Başkan Elmas, “3 sezondur gecesi ve gündüzü ile koştuğum ve koşmaktan da onur duyduğum, tribünden başlayan Kalınkozspor sevdasının başkanlık gibi onursal bir görevle son bulduğunu üzülerek belirtmek isterim. İkinci ailem dediğim Kalınkoz’dan gönlüm hüzünlü olarak ayrılıyorum. Gerek takımıma gerekse oyuncu arkadaşlara ilerleyen günlerde sıkıntı yaşatmaktansa erken veda edip kulübün de geleceğini olumsuz etkilemek istemediğim için böyle bir karar aldım” dedi.

YENİ OLUŞUM İDDİASI

Başkan ve hocanın görevi bıraktığı kulüpte belirsizlik sürerken, yeni bir oluşum için kulübün eski yöneticilerin bir araya geldiği ve görevi devralacağı iddia edildi. Gökhan KARAISLI


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web