Denizli 16°C
04 Aralık 2020 - Cuma

KADINLARIN UMUT SPORU

2018-12-14 06:59:47 |
Haber Merkezi
KADINLARIN UMUT SPORU

Türkiye'nin ilk ve en yaygın kadınlara özel spor ve yaşam merkezi markası b-fit, binlerce üyesiyle birlikte başlattığı Umut Hareketi kapsamında Denizli'nin Bozkurt ilçesine ücretsiz b-fit merkezi kurdu. Açılışa katılan Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, “Kadınlar mutlu ve sağlıklı oldukça toplum da mutlu olacaktır” dedi.

Türkiye'deki kadınların umudunu güçlendirme hedefiyle kuruluşunun 13. yılında Umut Hareketi projesini hayata geçiren b-fit, “kaliteli ve mutlu bir yaşam her kadının hakkı” diyerek üyelerini bu kez sosyal sorumluluk için harekete geçirdi. 50 şehirdeki 223 b-fit merkezi girişimcileri ve üyeleri birlikte tasarladıkları renkli umut bilekliklerini satarak elde edilen geliri Denizli'nin Bozkurt ilçesinde ücretsiz bir spor salonu açmak için kullandı.

Açılışta konuşan Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, “b-fit gibi kadınlara değer veren bir markayla yollarımız kesiştiği için mutluluk duyuyoruz. Bugün kadınlar için bir spor ve yaşam merkezi açıyoruz ama önemli olan açmak değil, sürdürebilmek. Önemli olan bunu yaşatmak. Bu merkezde doktorlar, diyetisyenler kadınlarla ilgili ne kadar sağlık sorunu varsa bizlere anlatacak ve çözümü beraber bulacağız. Kadınlar mutlu ve sağlıklı oldukça toplum da mutlu ve sağlıklı olacaktır. İmece usulüyle umut bilekliklerini hayata geçiren, satışını gerçekleştiren ve projelendirerek elde edilen gelirle Bozkurt kadınlarının yaşamına dokunan b-fit'li girişimci ve üyelere en içten duygularımızla teşekkür ederiz” dedi. 

Bozkurt bir başlangıç, Umut Hareketi yoluna devam edecek!

Bozkurt'ta açılan merkezin uzun soluklu olması planlanan Umut Hareketi için sadece bir başlangıç olduğunu söyleyen b-fit Kurucu Ortağı Aslı Olgun ise proje hakkında şunları söyledi:

“Bugüne dek merkezlerimizde buluşan 600 binden fazla kadının hayatına hareket katarken, onlara sosyalleşerek güçlenebilecekleri, kendilerini geliştirebilecekleri, hayallerini gerçekleştirebilecekleri özgür bir platform olduk. Tüm bunları yaparken temel bir hedefimiz vardı, Türkiye'deki kadınların geleceğe ve kendilerine dair daha umutlu olmasına katkıda bulunmak. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Bozkurt merkezimiz yereldeki 20 köyde yaşayan yüzlerce kadına hizmet verecek. Kadınların yaşamına hareket katmanın yanı sıra bir konu daha bizi çok mutlu ediyor, o da dayanışma. b-fit girişimcileri ve üyeleri Bozkurt için çok kısa bir sürede organize olarak çok muhteşem bir dayanışma örneği gösterdiler. Bu güçlü dayanışma sayesinde kadını kadının umudu yapabileceğimizi kanıtladığımız daha pek çok projeye imza atacağız. b-fit merkezlerinde atölyeler düzenleyerek elde edilen gelirle Türkiye'nin başka köylerine ulaşacağız ve çok daha fazla kadını sporla tanıştıracağız.”

 

Etiketler ; spor haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web