Denizli 13°C
27 Ocak 2020 - Pazartesi

Kadın futbolu masaya yatırıldı

2019-07-03 14:12:39 |
Gökhan Karaıslı
Kadın futbolu masaya yatırıldı

Kadın futbolundaki yeni sezon öncesi sorunlar ve çözüm önerileri masaya yatırıldı. Horozkentspor Başkanı Kamil Karabuğa ve Antrenör Ahmet Özeren’in de bulunduğu görüşmede, planlama, sponsor ve yayın konularındaki sıkıntıları TFF yetkililerine aktarıldı.

2019-2020 sezonu için kadın futbol ligleri statüsü yayınlanmadan önce kadın futbolunun temsilcileri ile TFF yetkilileri bir araya geldi. İstanbul İstinye Orhan Saka Amatör Evinde gerçekleşen görüşmeye TFF temsilcisi Mert Başoğlu’nun yanı sıra Kadın Futbol Kulüpleri Derneği Başkanı Erdem Göktürk ile kadın futbol kulüplerinin temsilcileri katıldı. Toplantıda Horozkentspor’u Başkan Kamil Karabuğa ve Teknik Direktör Ahmet Özeren temsil etti. Görüşmede yayınlanacak yeni statü öncesi tüm ligleri kapsayan ortak talepleri ve sorunları iletildi. Yine görüşmede TFF Başkanı Nihat Özdemir ile acil bir görüşmenin yapılması kararlaştırıldı.

SORUNLAR ANLATILDI, ÇÖZÜMLER SUNULDU

Görüşme hakkında açıklamalarda bulunan Teknik Direktör Ahmet Özeren, “Geçen yıl yaşanılan aksaklıklar ve bu yıl alınması gereken tedbirler ele alındı. Kadın futbolunun pazarlama,sponsor ve Naklen yayın sorunu var. İddiaya girmiyor. Sponsor bularak bölge karmaları yapılıp Türkiye geneli en iyiler turnuvası yapılabilir.Yaş grupları ile ilgili bir düzenleme teklif edildi.2005 doğumluların A takım bazında oynayabilmesi önerildi.Müsabakalara çıkmayan takımlara yaptırımların daha çok olması talep edildi.1.  ve 2. Lig’de takım sayılarının sayısı arttırılması gerekiyor.3. Lig’de maç sayıları arttırılmalı.TFF’nindeplasman katkı payı olarak verdiği ücretin arttırılması gerektiği anlatıldı. Yıldız ve Gençlerde Türkiye'de ilk 4 takıma girenlere maddi ödül verilmeli dedik. 2. Dönem okul maçları ve kulüp maç programı yoğun oldu.Maçların çakışmaması ve maç trafiğinin hafifletilmesi önerildi.Saha ölçüleri küçük, zemini bozuk sahalara maç verilmemesi,öğle sıcağında maç oynatılmaması gerektiğinden bahsettik. U13 Türkiye Şampiyonasının yapılmasını önerdik. Bizim adımıza olumlu geçen bir görüşme oldu. TFF Başkanı Nihat Özdemir ile yapılan görüşme önemli. Yeni sezon için umutluyuz” dedi.


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web