Denizli 27°C
23 Ekim 2019 - Çarşamba

İlk yılda büyük başarı

2019-03-12 13:19:15 |
Gökhan Karaıslı
İlk yılda büyük başarı

Denizli’de son yıllarda hızla yayılan hokeyde ilk Türkiye derecesi geldi. Tavas ce Güney’dan 6 okuldan seçilen Denizli Hokey İl Karması, Amasya’daki finalde 11.oldu. Hokey İl Temsilcisi Muhsin Çayan, ilk yılda iyi bir başarı yakaladıklarını söyledi.

Analig Hokey’de turnuva heyecanı geride kaldı. Denizli’de son yıllarda Hokey İl Temsilcisi Muhsin Çayan yönetiminde Hokey Yıldızlarını Keşfediyor Projesi kapsamında özellikle Tavas ilçesindeki okullarında revaçta bir spor haline geldi. Hokeyde Tavas’tan 5 ve Güney’den de 1 olmak üzere 6 okuldan seçilen Denizli İl Karması, ilk kez çıktığı Türkiye arenasında başarılı oldu. Mersin’deki yarı finalde en iyi ikinci olarak Türkiye finaline kalan kız karması, Amasya’da düzenlenen finallerde Türkiye 11.si oldu.

GELECEĞİMİZ ÇOK PARLAK

Turnuva sonrası açıklamalarda bulunan Hokey Federasyonu Denizli İl Temsilcisi Muhsin Çayan, “Hokey son yıllarda Denizli’de hızla yayılan bir spor. Tavas bazında yaptığımız malzeme yardımlarıyla çok başarılı işler yaptık. Hokey Yıldızlarını Keşfediyor Projesi kapsamında yardım yaptığımız 6 okuldan seçilen 12 kızla finallerde mücadele ettik. İlk maçta Kahramanmaraş’a 3-0 yenildik. İkinci maçta Bolu’ya 4-0 yenildik. Sıralama maçlarında Diyarbakır’a 4-1 yenildik. Son maçta Amasya’yı 3 0 yenerek Türkiye 11.si olduk. Yenildiğimiz takımlar birkaç yıldır bu işin içinde. Biz ilk kez Denizli olarak bu karmada mücadele ettik. Sonuç olarak iyi bir derece elde ettik. Geleceğimiz çok parlak. Gelecekte daha iyi işler başaracağımızdan eminim” dedi. Gökhan KARAISLI-özel haber


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web