Denizli 15°C
15 Kasım 2018 - Perşembe

İLK FİRE SANKOH

2017-12-06 06:37:12 |
Haber Merkezi
İLK FİRE SANKOH

Denizlispor’da geçen hafta oynanan Rize maçının ardından gündeme gelen kadro rotasyonu konusunda ilk adım Sankoh ile atıldı. Horoz’da uzun süredir sakatlığını bahane ederek maçlara çıkmadığı ifade edilen Sierra Lioneli futbolcunun sözleşmesi karşılıklı olarak feshedildi. Sankoh’un kulüpten tüm alacağını alarak ayrıldı.

Sezon başından bu yana takım içi disiplinsizlik nedeniyle bir süredir radikal kararların alınacağı konusunda emarelerin olduğu Denizlispor’da geçen sezonun başında Balıkesir’den transfer edilen Alfred Sankoh takımdan gönderildi. Sezon başında uzun süre sözleşme imzalama konusunda kararsız kalan 31 yaşındaki futbolcu ile görüşen yönetim, alacaklarının tamamının ödenmesi ile sözleşmenin karşılıklı olarak feshedilmesi konusunda futbolcu ile anlaştı. Kulüpten yapılan açıklamada, "Geçmişte yaşanan yabancı futbolcu sorunlarının tekrar yaşanmaması adına futbolcu ile anlaşılmış, tüm ödemeleri gerçekleştirilmiştir. Alfred Sankoh'a takımımıza verdiği katkılardan dolayı teşekkür eder, kendisine bundan sonraki mesleki yaşamında başarılar dileriz” denildi.

KAFASI BİZLE OLMAYANLA İŞİMİZ YOK!

Sankoh’un gönderilmesi sonrası basın mensuplarının başka futbolcuların gönderilip gönderilmeyeceği konusundaki sorularını da yanıtlayan Teknik Direktör Reha Kemal Erginer, “Başka oyuncuların gitmesi konusunda bir şey yok. Transferi de devre arasında yapacağız. Bu oyuncularla devre arasına gireceğiz. Sankoh ile devam eden süreçte sıkıntılarımız var. Sankoh 5-6 haftadır sakat. Maça bir gün kala çeşitli yerlerdeki sakatlıklarını bahane ederek oynamak istemediğini söylüyordu. Maç sonrası ise normal hafta içi antrenmanlara katılıyordu. Bizim de buna tahammülümüz kalmadı. Doktora gönderiyoruz. Yapılan tüm kontrollerde hiçbir şeyi çıkmıyordu. Bizimle kafa olarak birlikte olmayacak kişilerle birlikte olmanın da bir anlamı yoktur” dedi.

2016-2017 sezonun başında takıma katılan Sankoh, yaklaşık 18 ayda 34 resmi maçta yeşil siyahlı formayı giydi. Sankoh bu maçlarda gol sevinci yaşamadı. Gökhan KARAISLI


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web