Denizli 37°C
09 Temmuz 2020 - Perşembe

Horozkent’ten boykot sinyali

2019-08-08 12:50:59 |
Haber Merkezi
Horozkent’ten boykot sinyali

Horozkent Başkanı Kamil Karabuğa, 2019-2020 sezonu kadın futbol ligleri statüsünün kabul edilemez olduğunu söyledi. Karabuğa, “Yapılmak için yapılan, herhangi bir özenin gösterilmediği bir ligde mücadele ediyoruz. Kadın ligleri temsilcileri olarak görüşme halindeyiz. Boykot kararı alabiliriz” dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu son toplantısında 2019-2020 Kadın Futbol Ligleri Özge Kanbay Sezonu Müsabakaları Statüsü'nü kabul etti. Kabul edilen Statü 7 Ağustos tarihinde TFF'nin resmi internet sitesinde yayınlanarak yürürlüğe girdi. Yeni statüye göre Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası önümüzdeki sezon düzenlenmeyecek. Statüyle kulüplere verilen harcırah miktarları son 2 yılda olduğu gibi bu yıl da aynı şekilde kaldı. Yeni sezonda U13 Yerel Şampiyonaları düzenlenecek.

SUYUN BİLE HESABINI YAPIYORUZ

Statüyü değerlendiren Horozkent Başkanı Kamil Karabuğa, TFF’de kadın futbol departmanının bağımsız olmadığına dikkat çekti. Karabuğa, “Kadın ligleri yapılmış olmak için yapılıyor. TFF’de bağımsız bir kadın futbolu departmanı yok. Vermişler bir departmanın altına nerede boşta adam başına geçirmişler Allah’a emanet bir şeyler yapmaya çalışıyoruz.Kadın futbolunda takımları dinleyecek sorunlarını çözecek bir muhatap yok.Deplasman giderleri için ödedikleri katkı payı neredeyse 3 yıldan beri aynıAma kulüplerin giderleri her yıl artıyor.1 koli suyu 3-5 kuruş nereden ucuz alırız diye bunun hesabını yapıyoruz. Üzülerek söylüyorum kadın futbolu bu zihniyetle bir adım ileri gitmez” dedi. 

BOYKOT OLURSA DESTEKLERİZ

Boykot kararı ile ilgili de konuşan Karabuğa, “Kadın kulüpleri başkanlarıyla yaptığımız görüşmelerde kadın liglerinin görmezden gelinmesine protesto etmek için lige katılmama, maçlara çıkmamayı düşünüyoruz. Kadın futbol birliğinin alacağı her türlü kararı destekliyoruz” diye konuştu. Gökhan KARAISLI

Etiketler ; spor haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web