Denizli 38°C
25 Haziran 2019 - Salı

HOROZKENT’TE İSYAN!

2018-12-11 12:54:49 |
Gökhan Karaıslı
HOROZKENT’TE İSYAN!

Denizli’nin tek kadın futbol takımı Horozkentspor, 3. Lig’deki maçlarının KYK Sahasına verilmesine isyan etti. 4. Haftadaki Konyaaltı Belediyespor maçına 1 dakikalık oturma eylemi ile başlayan yeşil siyahlılarda Başkan Kamil Karabuğa, “Artık bu sahada oynamak istemiyoruz. Bunu herkes bilsin” dedi.

Kadın futbol 3. Lig 7. Grup’ta liderlik koltuğunda oturan Horozkent Kadın Futbol Takımı, 4. Hafta maçında Antalya ekibi Konyaaltı Belediyespor’u konuk etti. Saraçoğlu ve Akkonak Sahalarındaki bakımın sürmesi yüzünden yaşanan maç yoğunluğunda maçlarını Kredi Yurtlar Kurumu Sahasında oynamak zorunda kalan yeşil siyahlılar, üst üste ikinci maçta da sahaya girişte sıkıntı yaşadı. Önce sahaya futbolcular alınmazken, sorun güçlükle aşıldıktan sonra bu kez de taraftarlar sahaya alınmadı. Prosedürü aşamayan takımlar, güçlükle maça çıkarken maç protesto ile başladı. Daha önce KYK Sahasında maç verilmesi halinde sahaya çıkmayacağını açıklayan Horozkent, zorlukla çıktığı maçın başlama düdüğü çalınmasının ardından oturma eylemi yaptı.

EYLEMLE BAŞLADI GALİBİYETLE BİTTİ

1 dakika boyunca Horozkentli futbolcular eylem yaptı. Bu sırada konuk ekip ise kendi sahasında paslaştı. 1.dakikadan sonra başlayan maçı yeşil siyahlılar 8-1 kazandı. Üst üste 4.galibiyetini alan Horozkent, namağlup liderliğini sürdürürken, kulüpte sert bir açıklama geldi. Kulüp Başkanı Kamil Karabuğa tarafından yapılan açıklamada, “Bir daha KYK’da maç verilmesi halinde maça çıkılmayacağı” vurgusu yapıldı.

YETER ARTIK SUSMAYACAĞIZ

Karabuğa, “Devletimizin gençlerimizin spor yapması ve ülke sporuna sporcu yetiştirmesi için trilyonlar harcayıp yaptığı KYK futbol sahası KYK yönetiminin çiftliği haline gelmiştir. Keyfi uygulamalar, sorumsuzluklar, vurdumduymazlıklar KYK yönetiminin normal uygulaması olmuş ve tüm Denizli bu duruma sessiz kalmıştır. Yok mu bu duruma dur diyecek babayiğit? Soyunma odasını basketbol takımı deposu yapıp, soyunma odasına sözü geçmeyenler bugün cezaevine girer gibi tek tek kimliklerimizi aldılar. Bize bu muameleyi reva gören KYK yönetimini önce Allaha havale ettik ve maç başlayınca 1 dakika oturup protestomuzu yaptık. Artık KYK sahasında maç yapmayacağız. Buradan Denizli’de futbolu organize edenlere duyuruyoruz. Ya başka sahaya verin ya da deplasmanda oynayalım” dedi. Gökhan KARAISLI

 

Etiketler ; spor haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web