Denizli 11°C
11 Aralık 2018 - Salı

Horozkent liderliği söktü aldı

2018-02-13 06:23:02 |
Gökhan Karaıslı
Horozkent liderliği söktü aldı

Kadın futbol 3. Lig 15. Grup’ta mücadele eden Horozkentspor, ikinci yarının ilk haftasında konuk olduğu 7 Eylül Gençlik’i mağlup ederek liderliği ele geçirdi. Aydın’dan çok değerli 3 puanla dönen yeşil siyahlılarda Sude Karabuğa’nın sakatlığı moralleri bozsa da maç sonunda büyük coşku yaşandı.

Sezona kötü bir başlangıç yapmasına rağmen toparlanmasını bilen Horozkentspor, Kadın futbol 3. Lig 15. Grup’ta ikinci yarının ilk maçına Aydın deplasmanında lider 7 Eylül Gençlik Spor’a konuk oldu. Yaklaşık 200 taraftar grubu ile Aydın’da şov yapan yeşil siyahlılar, hızlı başladığı maçta iyi oyununun sonucunu almasını bildi. 25.dakikada Gamze’nin penaltıdan attığı golle geriye düşen Horozkent, bu gole cevabını 42’de Emine Kılcı ile verdi. İlk yarısı bu skorla biten maçta yeşil siyahlılar, 49’da Rabiyaİsgi’ninkornerden attığı muhteşem golle öne geçti. Horozkent, 2-1’in verdiği moralle 51’de Sude Karabuğa ve 67’de Mesude Alayont’un attığı gollerle maçı 4-1 kazanmasını bildi. Ligin ilk maçında rakibine 5-2 mağlup olan yeşil siyahlılar rövanşı aldı ama en önemli oyuncularından birisi olan Sude Karabuğa’yı kaybetti. Zeminin azizliğine uğrayan Karabuğa, büyük bir acı içinde sahayı terk etmek zorunda kaldı.

Karabuğa’nın sakatlığı moralleri bozsa da Horozkent, gelen 3 puanla zirveye yerleşmeyi büyük bir coşkuyla kutladı. Yeşil siyahlılar, 8. Hafta sonunda en yakın rakibinin 2 puan önünde 18 puanla liderliği ele geçirdi. Gökhan KARAISLI


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web