Denizli 38°C
14 Temmuz 2020 - Salı

HOROZ’DA TEMLİK KRİZİ

2019-11-13 10:02:54 |
Haber Merkezi
HOROZ’DA TEMLİK KRİZİ

Denizlispor’da ligde işler iyi gitmezken temlik krizinde ise yeni bir perde açıldı. Eski yöneticiler Yasin Özpek ve Hasan Önder’in 100 milyon liralık temlik için suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi. Temlik krizinin yeniden hortladığı kulüpte Başkan Yardımcısı Taner Atilla ise görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Başkan Yardımcısı İstifa etti

Süper Lig’de düşüşe geçen Yukatel Denizlispor’da sular durulmuyor. Borç miktarının 36 milyon lira olduğu kulüpte yönetimin koyduğu temlikler gündemdeki yerini koruyor. Eski Yönetici Yasin Özpek tarafından ortaya atılan iddialarla gün yüzüne çıkan olayda Denizlispor Başkanı Ali Çetin ve yöneticiler üzerine yaklaşık 150 milyon liralık temlik olduğu ortaya çıktı. Sadece Çetin’in üzerine 100 milyon TL temliğin olduğu kulüpte Çetin, düzenlenen toplantıda kendi üzerine 100 milyon liralık temlik olduğunu kabul etmiş, gerekçelerini açıklamıştı. Eski başkanlardan Süleyman Urkay’ın bastığı toplantıda tüm temliklerin neden olduğu belirtilmişti.

YENİ PERDE AÇILDI

Toplantının üzerinden 1 ay bile geçmeden temlik krizinden yeni bir perde açıldı. Kulübün üzerindeki temlik miktarlarını sosyal medyada paylaşan eski yönetici Yasin Özpek ve 2017 Eylül’de başladığı Başkan Yardımcılığı görevini geçen yıl istifa ederek bırakan Hasan Önder, Yukatel Denizlispor Başkanı Ali Çetin’in üzerine olan 100 milyon liralık temlik için Denizli Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. 

YENİLİR YUTULUR İDDİALAR DEĞİL!

İki yöneticinin başvurusunun ardından yaptığı açıklamalarda ortaya attığı iddialar ise çok konuşulur. Hasan Önder’in sponsor firma olan Yukatel’den gelen 1 milyon 250 bin avronun Başkan Çetin tarafından direk kendi hesabına geçirdiğini iddia etti. Önder, “Alacağı 13-14 milyon TL olduğunu söyleyip 100 milyon TL temlik koyması kanun dışıdır. Ayrıca Yukatel’den gelen para kulüp hesabı yerine kendi hesabına gelmiştir. Bu paralar erimiştir!” dedi.

ADALET ÖNÜNDE HESAP VERECEKLER

Temlik iddialarını ortaya atan Yasin Özpek ise, Başkan Ali Çetin’in 100 milyon liralık temlik koymasının yasal olmadığını savundu. Özpek,  “Bizler suç duyurusunda bulunduk ve şikayetimizi yaptık. 100 milyon TL nasıl temlik konulur, bu yasal mıdır? Bunları adalet önünde göreceğiz. Bazı eski yöneticilerin ise haberi olmadan kendi adına bağış makbuzu kesilmiştir. Bunların hepsinin incelenmesini istiyoruz. Ayrıca yönetim kurulunun içinde nelerin döndüğü de belli değil!” diye konuştu.

ÇETİN’DEN İLK AÇIKLAMA

İddiaların ardından açıklamalarda bulunan Denizlispor Başkanı Ali Çetin ise, “İsteyen kişiler istediği zaman bizi denetleyebilir. Bizim her şeyimiz şeffaf” dedi.

ATİLLA İSTİFA ETTİ

Yeşil siyahlılarda gerginlik sürerken sabah saatlerinde şok bir istifa haberi geldi. As Başkan Taner Atilla istifa etti. 8 yıldız kulüpte görev yapan Atilla, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada ailevi sebeplerden dolayı istifa kararı aldığını açıkladı. Atilla, “Yaklaşık sekiz yıldır büyük bir şerefle yapmış olduğum Denizlispor yönetim kurulundan ailevi nedenlerden dolayı istifa ediyorum. Bu süreçte bana sınırsız destek veren başta eşim olmak üzere tüm aileme sonsuz teşekkürler ediyorum. Denizlispor’un özellikle en zor günlerinde desteklerini hiç bir zaman esirgemeyen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman Zolan Bey olmak üzere tüm protokolümüze sonsuz teşekkürler ediyorum” açıklamasını yaptı. Gökhan KARAISLI


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web