Denizli 39°C
06 Temmuz 2020 - Pazartesi

Horoz’a 30 gün süre

2019-08-10 06:45:21 |
Haber Merkezi
Horoz’a 30 gün süre

Denizlispor, Ulusal Kulüp Lisansı almak için girişimlerini sürdürüyor. TFF, yeşil siyahlıların da aralarında bulunduğu 35 kulübe lisansı alabilmesi için ikinci bir 30 gün süre tanıdı. Horoz, bu süre içerisinde yaklaşık 5 milyon lira ödeme yaparak lisans için başvuracak.

TFF Kulüp Lisans Kurulu, Ulusal Kulüp Lisans Sistemi kapsamında değerlendirmelerde bulunarak, yapılan incelemeler sonucunda en üst 3 lig olan Süper Lig, TFF 1. Lig ve TFF 2. Lig'deki kulüplerin yapmış olduğu başvuruları Sportif, Altyapı, Personel, Hukuki ve Mali Kriterlere göre inceledi. Buna göre; Süper Lig'den Sivasspor, GFK Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü A.Ş.; TFF 1.Lig'den Adana Demirspor, Fatih Karagümrük A.Ş., Hatayspor, Keçiörengücü Spor, Ümraniye Spor; TFF 2.Lig'den Afjet Afyonspor, Amed Sportif Faaliyetler, Başkent Akademi Spor Yatırımları A.Ş., Gümüşhane Spor, Kahramanmaraşspor A.Ş., Kastamonuspor 1966, 1922 Konyaspor, Manisa Futbol Yatırımları A.Ş., Samsunspor A.Ş., Sarıyer Spor ve Tuzla Spor A.Ş. kulüplerinin verilen süre içerisinde eksikliklerini tamamladıkları görülerek, Ulusal Lisans verildi.

35 KULÜBE 30 GÜN SÜRE

Aynı toplantıda Kurul, kalan kulüplere ise eksikliklerin giderilmesi için Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı'nın 25/1. maddesinde düzenlenen kriter ihlallerine uygulanacak yaptırımların belirlendiği Talimatın Ek.XIV tablosu ilgili maddeleri uyarınca, para cezası ve ikinci bir 30 günlük ek süre verdi.Böylelikle, 2019-2020 sezonu için Lisans alan kulüp sayısı 37'ye yükselmiş oldu.

5 MİLYON LİRA ÖDEME

TFF Kulüp Lisans Kurulu’nun verdiği kararın ardından gözler Denizlispor’a çevrildi. Lisans alan 37 kulüp arasında yer almayan yeşil siyahlıların verilen 30 günlük ek süre içerisinde yaklaşık 5 milyon lira ödeme yapması gerekiyor. Horoz, alacağı olan futbolculara ödemelerini tamamladıktan sonra alacağı mutabakat yazılarıyla yeniden lisans için başvuracak. Başkan Yardımcısı Taner Atilla, “Bu süre içerisinde lisansı alacağız. Kulübe geçen yıl puan silme cezası yedirmedik, bu yıl da aynı şekilde bir puan kaybımız olmayacak” dedi. Gökhan KARAISLI

 


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web