Denizli 38°C
25 Haziran 2019 - Salı

HEDEF TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU

2018-12-15 11:18:57 |
Gökhan Karaıslı
HEDEF TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanlığı tarafından şehit Astsubay Kıdemli Çavuş Bahri Uçuş anısına düzenlenen güreş turnuvasında Çivril birincilik kupasını aldı.

Aydın'ın Kuyucak ilçesinde düzenlenen turnuvada Çivril Belediyesi Güreş Kulübü erkekler takımı birincilik elde etti. Kuyucak Atatürk Spor Salonunda yapılan turnuvaya Aydın, Denizli, Muğla, Uşak ve Afyon illerinden kız ve erkek olmak üzere toplam 157 güreşçi katıldı. Turnuvada sporcular 11 sıklette ter döktü. Çivril Güreş Spor Kulübü güreşçileri başarılarını Çivril Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven'le paylaşmak için makamında ziyaret etti. Aileleri ile birlikte gelen minik güreşçiler birincilik kupasını kazanmanın gururunu Başkan Güven'le paylaştılar.

Kısa bir değerlendirme yapan kulüp antrenörü Özgür Güllü Çivril Belediyesi'nin desteklerinden dolayı Çivril Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven'e teşekkür etti. Yeni açılan bir kulüp olarak bütün masraf ve ihtiyaçlarının Çivril Belediye Başkanı Dr. Gürcan güven'in destekleri ile karşılandığını belirten Güllü; "Biz Çivril'e ikincilik yakışmaz birincilik kupasını almamız gerekiyor diye kendimizi motive ettik ve birincilik kupasını en çok hak eden Çivril Belediye Başkanımız Dr. Gürcan Güven'e kupamızı takdim etmenin gururunu yaşıyoruz." dedi.

Kupayı alan Çivril Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven; "Bu bizim gerçekten çok değerli. Sonuçta bir kupa ama manevi değeri çok çok büyük. Bizim için önemli olan sizin başarınız. bizler de sizlerin başarısı ile gurur duyacağız. Henüz yeni kurulan Güreş Kulübünün bu kadar kısa zamanda bu kadar büyük bir başarı sağlaması geleceğinin parlak olduğunu gösterir. Ben inanıyorum ki önümüzdeki yıllarda Türkiye şampiyonları çıkacaktır. Güreşçi çocuklarımızın yanı sıra bu başarıyı almalarınsa en büyük paya sahip olan çalıştırıcı hocalarımıza da canı gönülden teşekkür ediyorum” diye konuştu. HABER MERKEZİ


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web