Denizli 20°C
26 Şubat 2020 - Çarşamba

Hedef Milli Takım

2019-08-02 07:57:04 |
Gökhan Karaıslı
Hedef Milli Takım

Türkiye 6 nokta atışının yeni rekortmeni Nedret Kızıldere, petank milli takım seçmeleri için Ankara’ya gitti. Yarın büyük erkeklerde elemelere katılacak olan Kızıldere, “Çok çalıştık. Artık sadece motive olmak kaldı. İnşallah hedefimize ulaşacağız. Milli takımdaki yerimizi almak istiyoruz” dedi.

Nisan ayında Türkiye Bocce, Bowling ve Dart Federasyonu tarafındanAntalya’nın Kemer ilçesinde düzenlenen Bocce Türkiye Şampiyonası’nda Altı Nokta yarışmasında 50 puana ulaşarak Türkiye rekoru kıran Nedret Kızıldere, milli takım yolunda en önemli sınavına çıkmaya hazırlanıyor. Ankara’nın Kahramankazan ilçesinde yapılacak olan Petank Milli Takım seçmelerine katılan tek Denizlili sporcu olan Kızıldere, yarın yapılacak olan teknik toplantının ardından İsviçre sistemine göre yapılacak olan eleme turlarında mücadele edecek. Denizlili sporcu, 53 sporcunun arasından milli takıma dahil olabilmek için büyük bir sınavdan geçecek.

ÇOK ÇALIŞTIK

48 yaşındaki Kızıldere, Türk Milli Takımının formasının giymeyi çok istediğini söyledi. Denizlili sporcu, “Bocce ile Fransa’da tanıştık. Daha o zaman 7 yaşlarında falandım. O gün bu gündür çalışmalarımıza devam ediyoruz. Nisan ayında rekor kırarak şampiyon olduk. Daha çok başarı elde edebilmek için çalışmayı bırakmadık.  Şimdi milli takım seçmeleri olacak. Hedefimiz orada da başarılı olmak. Gençlere örnek olmak istiyorum. Bunu başarmak için de hayalim olan milli takım formasını giymeyi hedefliyorum. Hayalimiz ay yıldızlı formayı giyerek Avrupa ve Dünya Şampiyonasında derece elde etmek” dedi. 

Etiketler ; güncel haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web