Denizli 24°C
30 Mayıs 2020 - Cumartesi

Hak ettiğimizi aldık!

2019-06-10 15:08:07 |
Haber Merkezi
Hak ettiğimizi aldık!

Horozkentspor Başkan Yardımcısı Abdülbaki Aras, sezonu 1 şampiyonlukla kapattıkları için üzgün olduklarını söyledi. 3 kulvarda başarıyı hedeflediklerini aktaran Aras, “Bunlardan sadece Gençlerde şampiyon olduk. Futbolun kaderi böyle. Hak ettiğimiz bir şampiyonluktu” dedi.

Denizli’nin tek kadın futbol takımı olan Horozkent Kadın Futbol Takımı, Antalya’da düzenlenen final maçında Kayseri Gençlerbirliği’ni 1-0 mağlup ederek Genç Kızlar Türkiye Şampiyonu olmuştu. Ramazan Bayramı öncesinde alınan şampiyonluk, kulübe çifte bayramı yaşattı. Kadın futbol 3. Lig’de sezonu çeyrek finalde tamamlayarak 2. Lig’e çıkma şansını kaybeden yeşil siyahlılar, geçen yıl şampiyonluğu elde ettiği Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonasına da çeyrek finalde Beşiktaş’a kaybederek veda etmişti.

TESELLİ OLDU

2018-2019 sezonunu tek kupayla kapatan yeşil siyahlılarda Başkan Yardımcısı Abdülbaki Aras, elde edilen şampiyonluğu değerlendirdi. Aras, “Biz hem ligde hem de yıldız kızlarda da şampiyonluk hedefliyorduk ama olmadı. Tek tesellimiz genç kızlarımızın aldığı kupa oldu. Bu kadro ile biz 3. Lig’de mücadele ediyoruz. Bizim için hak ettiğimiz bir şampiyonluk oldu. Ligde ve yıldız kızlarda da şampiyon olsak bizim için duble yapılmış bir lig olacaktı. Bu şampiyonluk bazı şeyleri doğru yaptığımızın bir kanıtı.

ALTYAPIYA YATIRIMA DEVAM

Türkiye’nin en büyük kadın futbol altyapılarından birisiyiz. Elde edilen şampiyonluk da bunu kanıtlıyor. Biz bıkmadan usanmadan yatırım yapmaya devam edeceğiz. Kızlarımıza güvenimiz tam. Onların futbol oynamaya devam etmesi için görevimizi sürdüreceğiz” dedi. Gökhan KARAISLI

Etiketler ; spor haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web