Denizli 16°C
18 Şubat 2020 - Salı

Gökbörü'den çekilme resti

2019-04-18 13:28:14 |
Gökhan Karaıslı
Gökbörü'den çekilme resti

Denizli 2. Amatör Küme A Grubunda mücadele eden Gökbörüspor, geçen hafta oynanan Kartalspor maçının öncesinde ve sonrasında yaşanan olaylarla ilgili ligde çekilme restini çekti. Başkan Erhan Ergil, “Belgelerimiz ve tanıklarımız var. Olayın takipçisiyiz. Haksızlık var. Cevap bekliyoruz”  dedi.

Denizli 2. Amatör Küme A Grubunun 6. Hafta maçında geçen Pazar günü oynanan Denizli Kartalspor-Gökbörü maçı ev sahibi ekibin 2-0 üstünlüğü ile sona erdi. Konuk ekibi liderlikten eden maçın ardından yeni bir iddia ortaya atıldı. Gökbörü kanadından ortaya atılan iddiada maç saatinin daha önce konuk ekip tarafından 18’e alınacağı ifade edildiği ve bunun gerçekleştirildiği ifade edildi. Yine maç sonrasında hakemin yaşanan olayları savunmasına yazmadığı iddia edildi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Kulüp Başkanı Erhan Ergil, ligden çekilme restini çekti. Ergil’in açıklaması şu şekilde:

Son oynadığımız maçın öncesi ve sonrasında oluşan süreçten çıkardığımız sonuçla ilgili paylaşım yapma ihtiyacı hissediyoruz. Bir maç oynuyoruz ki günü ve saati rakip takımca belirleniyor, tepki gösterdiğimizde resmi kılıfına uydurulup bir iltimasın söz konusu olmadığı belirtiliyor önce buna inanıyoruz. Maç esnasında futbol adına utanç verici durumlar yaşanıyor. Hakaret, küfür, tehditlerden başta tribündeki futbolcu eşlerimiz olmak üzere, futbolcularımız, saha görevlileri, hakem, polis herkes nasibini alıyor.

GEREKENLER YAPILMADI

Buraya kadar sorun rakip takımla ilgili yaşadığımız sorunlardır ama artık bizi asıl ilgilendiren sorun daha geniş ve büyük bir hal almış başka açılardan başka şeyleri sorgular hale getirmiştir. Büyük tabloyla baş başa bırakmıştır. Yine maç sonrasından devam edersek her nedense gerekli işlemler yapılmıyor. Maç esnasında ve maçta maçın kontrolünü kaybeden hakemden tek bir isteğimiz oluyor ; “Gördüğü şahit olduğu olayları raporuna işlemesi” Olumlu karşılık alınıyor ve en azından bir nebzede olsa ceza yoluyla adaletin sağlanacağı güvencesi ile hukuki sürecimizi başlatıyoruz. Bu süreçte maç esnasında olaylara şahit olan diğer kişiler ve kulüp yetkilileri de şahit oldukları olaylardaki rahatsızlığını dile getiriyorlar.

RAPORDA BİŞEY YAZILMAMIŞ

Sürecin seyrini belirleyecek olan hakem raporu geldiğinde raporun boş olduğu görülüyor! Örneğin düşününki birilerinden şikayetçi oluyorsunuz, mağdursunuz şahitler çok, polisle birlikte karakola gidiyorsunuz ve polis karakolda ben bir şey görmedim duymadım hiçbir şey olmadı diyor. Şahitlerle birlikte kendiniz durumu ispatlamak istiyorsunuz sonuç olarak gürültü yaptığınız için siz cezalandırılıyorsunuz. Bu kulübümüzü ve başkanı olarak hakkını savunmakla yükümlü olduğum beni çileden çıkaran bir durum olmuştur, hakeme tepkimizi “yazıklar olsun” şeklinde dile getirdim. Hakem bey ise kendisine maçta ağza alınmayacak küfürleri, tehditleri eden kişileri rapor etmemiş ama benim sosyal medyadan yazdığım yazıklar olsun sözünden dolayı üşenmeyerek 1 gün sonra ek rapor verip beni disipline sevk ettirmiştir. Maçta yaşananlardan sonra olay yeni ve bir boyut almıştı. Daha büyük tabloyu görmeye başlamıştık.

“DUYDUM AMA YAZMAK ZORUNDA DEĞİLİM”

Hakemle tekrar konuşup son derece kibar bir dille neden adaleti sağlamadığı, küfürleri duymasına, olaylara oyunu durdurup şahit olmasına rağmen neden raporunu boş verdiği gibi soruları sorduğumda son derece kaba ve alaycı tavırlarla önce duymadığını, konuşmanın ilerleyen safhasında ise evet şunu şunu dediler diyecek kadar ayrıntılara girmesine karşın “işte hocam itiraf ediyorsun niteliğine kadar söyledin duymuşsun“ dediğimde ise “DUYDUM AMA YAZMAK ZORUNDA DEĞİLİM” gibi bir ifade ile karşılaştım.” Maç bittikten sonra sahada ne işin vardı? Futbolcularında golleri atsaydı?! Ben soyunma odama girdim sen niye girmedin?” gibi saçma sözler ile karşılaştık. Çünkü ben senin sağlayamadığın asayişin sonucunda maç sonunda doğması muhtemel olaylara karşın sporcularımı koruma altına almak istiyordum. Hakemden çok bilenmiş bir sözcü gibiydi.Ona göre soyunma odasında girdikten sonra olan olayları raporuna yazamazmış. Ama kendisi maçtan 1 gün sonra benim söylediğim yazıklar olsun sözünden dolayı üşenmeyip federasyona ek rapor sunup beni disipline sevk ettiriyor. Bir kez daha diyorum kendisine türlü türlü sövenleri raporuna yansıtmayıp bundan dolayı bize ek rapor hazırlıyor.

Büyük resme geldiğimizde sonuç olarak görüyoruz ki ya bize karşı bir art niyet var ya da eşit şartlarda yarışmamız gereken bazı takımlar kollanıyor. Aldığımız çeşitli istihbaratlarda kirli ilişkiler ağını, maçların nasıl sabote edildiğini, saç ayaklarını tespit etmiş durumdayız. İddialarımız kayıtlar ile desteklenmektedir. Daha detaya girip şimdilik aynı gemide olduğumuz bu camiaya daha fazlasını söylemek istemiyoruz. Tanıdık kulüplere nasıl iltimas geçildiğini, üstü çizili kulüplerin nasıl adaletsizliğe uğradığını şimdi daha iyi anlamaktayız. Şuan bize canlı canlı göstere göstere bunlar tatbik edilmektedir. Böyle iddialarımıza karşılık birbirini tanımadığını iddia edenlerin günler öncesinden konuştuğunu ve tepkilere karşılık nasıl davranması gerektiği yönünde nasihatler verildiğini de biliyoruz. Velhasıl özetle bu KİRLİ ilişkiler ağını ufacık bir noktadan fark etmiş durumdayız. Bu kadarı bile mide bulandırmaya yeterli. Ligden çekilme dahil her türlü seçeneği tartıştığımızı belirtmek isteriz. Bu süreçte bize destek diğer tüm spor adamlarına yönetici ve kulüplere teşekkür ederim.

Şikayetçi olduğumuz konular genel sorunlardır. Yıllardan beri şüphe konusu olan şeylerdir. Ek olarak bu sürecin yaşanmasına vesile olan geçtiğimiz haftaki söz konusu kulüp ÖZÜR ERDEMDİR şeklinde mükemmel bir özür mesajı yayınlamış. en sonunda “ASKF den özür diliyoruz” demişler nedense. ASKF’nin bu özrü bizim adımıza almasını beklemiyorum tabi, kendi adına almalılar sonuçta onlara yazılmış zor durumda bırakıldıkları için olsa gerek !!!Biz araya girmeyelim! Biz kulüp olarak hala özür ve adaleti bekliyoruz. Sonucu belli ama surecin tamamlanmasını bekliyoruz. Bizim için değişen bir şey yok!

Etiketler ; spor haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web