Denizli 34°C
27 Mayıs 2019 - Pazartesi

GESK’ten kritik transfer

2018-05-21 09:38:47 |
Gökhan Karaıslı
GESK’ten kritik transfer

Sesi Görenler Süper Liginde mücadele eden Denizli Görme Engelliler Spor Kulübü, Temmuz ayına kadar araya giren ligde kadrosunu güçlü bir transfer yaptı. Avrupa üçüncüsü olan milli takımın kaleciliğini de yapan İsmail Koç ile anlaşan kırmızı beyazlılar, 47 yaşındaki sporcuyu hem kaleci hem de antrenör olarak kullanacak.

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen Sesi Görenler Süper Lig’inde ilk iki maçını kaybeden Denizli Görme Engelliler Spor Kulübü,  iki aylık bir araya giren ligde kadrosunu deneyimli bir transferle güçlendirdi. Kırmızı beyazlılar son olarak İstanbul Görmeyenler Gençlik ve Spor Kulübü’nde(İSGÖR) antrenörlük ve kalecilik yapan İsmail Koç ile anlaşmaya vardı. İSGÖR’ün sezon başında kapanıp TURGED adıyla yola devam etme kararı almasının ardından aktif spor yaşamına bir süre ara veren Koç, kariyeriyle dikkat çekiyor.

EL BİRLİĞİ İLE GÜZEL İŞLER YAPACAĞIZ

47 yaşındaki sporcu, 2013 yılında İtalya'nın Loana kentinde düzenlenen Avrupa Şampiyonasında milli takımın kaleciliğini yaptı. Dünya Şampiyonasında ve Olimpiyatlara giden milli takımda da yer alma başarısı gösteren Koç, Denizli ekibinde kaleci ve antrenör olarak görev yapacak. Kariyerinde yeni bir sayfa açacağı için heyecanlı olduğunu ifade eden Koç, “Benim için yeni bir heyecan. Görme engelli futbolu zor. Bu zorluk içinde güzel bir iş çıkarmaya çalışacağız. Takımımız sezona kötü başladı ancak toparlanacak gücü var. Ben buna inanıyorum. El birliği yaparak istenilen seviyeye ulaşacağız. Transfer her iki tarafa hayırlı olsun” dedi. Gökhan KARAISLI-özel haber


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web