Denizli 9°C
19 Ocak 2020 - Pazar

GECE GÜNDÜZ TAM GAZ!

2019-07-11 05:50:57 |
Gökhan Karaıslı
GECE GÜNDÜZ TAM GAZ!

Denizlispor’da yeni sezon öncesi Atatürk Stadyumundaki çalışmalar devam ediyor. Stadyumu modernize eden ve kapasiteyi arttıran çalışmaların yeni sezona yetişmesi için çalışmalar gece gündüz, aralıksız sürüyor. Başkan Ali Çetin, “Ay sonunda stat yenilenmiş haliyle bize teslim edilecek” dedi.

9 yıl sonra yeniden Süper Lig’e ayak basan Yukatel Denizlispor’da bir yandan transfer ve yeni sezon çalışmaları sürerken, bir yandan da hem tesislerde hem de Atatürk Stadyumunda yenileme çalışmaları sürüyor. Aynı anda Haluk Ulusoy Tesisleri ve Atatürk Stadyumunda başlayan çalışmaların 14 Ağustos’a kadar bitirilmesi için hummalı bir çalışma yürütülüyor. Haluk Ulusoy Tesislerini 5 yıldızlı bir otel konsepti haline getirmek isteyen yeşil siyahlılar, Atatürk Stadyumunda ise hem modernizasyon hem de kapasite arttırımı çalışmaları yapıyor.

12 HAZİRAN’DA İLK KAZMA VURULDU

Mevcut zemini 2 metre aşağıya çekerek, maraton ile kale arkası tribünlerini sahaya daha da yakınlaştıran ve bu bölgelere ekleme tribün çalışmalarının yürütüldüğü stadyumda ilk kazma 12 Haziran’da vuruldu. Aradan geçen 1 aylık süreçte hafriyat işlemleri tamamlandı. Yeni eklenecek tribünlerin inşası da tamamlandı. Kapalı tribünde ise yeni basın tribünün inşası, locaların yapımı devam ediyor. 24 saat çalışmanın sürdüğü stadyumda çalışmaların ay sonu itibariyle tamamlanması bekleniyor. Çalışmaların tamamlanmasının ardından stadyumun kapasitesi 18 bin 500’e çıkacak. 14 adet yeni loca inşa edilecek.

DAHA KEYİFLİ MAÇ İZLEYECEĞİZ

Çalışmalar hakkında gazetemize özel açıklamalarda bulunan Denizlispor Başkanı Ali Çetin, “Süper Lig’in en eski stadına sahibiz. Yeni stadyumun yapılmasına kadar taraftarımızın daha rahat bir ortamda maç izlemesini istedik. Bu kapsamda kapalı tribünü yeniden dizayn ettik. Kale arkalarını sahaya daha da yakınlaştırdık. Aynı zamanda maraton için bunu yaptık. Zemini 2 metre aşağıya aldık. Yaz sezonunda bitmez denilen çalışmalarda hafriyat çalışmaları tamamlandı. Çok kısa sürede büyük yol kat ettik. Şimdi önümüzde zemin çalışması var. Taraftarımızın daha keyifli bir maç izlemesi için çaba gösteriyoruz. İnşallah Temmuz ayı sonunda stadyum hazır olacak. Yeni sezonda yenilenmiş bir stadyumda sezonu açacağız” dedi.

GECE GÜNDÜZ TAM GAZ!

GECE GÜNDÜZ TAM GAZ!

Etiketler ; spor haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web