Denizli 19°C
15 Kasım 2019 - Cuma

FUTBOLCULARINA SAHİP ÇIKTI

2019-04-16 14:36:46 |
Gökhan Karaıslı
FUTBOLCULARINA SAHİP ÇIKTI

Denizlispor Teknik Direktörü Yücel İldiz, performans eleştirilerine cevap verdi. İldiz, “Kadro darlığı nedeniyle futbolcular çok maç oynuyor. Bu nedenden dolayı ister istemez bunlar yaşanıyor ancak biz asla bunu bahane olarak görmüyoruz. Planlamamızı yaptık. Sezon sonunda hedefe ulaşacağız” dedi.

Spor Toto 1. Lig’de 30. Hafta maçında Cumartesi günü deplasmanda Giresunspor’a konuk olacak olan Abalı Denizlispor’da Teknik Direktör Yücel İldiz, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Son dönemde iç sahada yaşanan puan kayıplarına dikkat çeken İldiz, “Çok zor maçlar oynuyoruz. Ligin sonu daraldıkça zorluk derecesi çok arttı. Biz hedefte olan bir takımız. Bu nedenden dolayı diğer takımlar bize karşı çok farklı oynuyorlar. Her puan kaybımız takipçilerimizi daha çok hırslandırıyor ve iştahını kabartıyor” ifadelerini kullandı.

GİRESUN ZORLU RAKİP

Giresun maçının hazırlıklarına devam ettiklerini aktaran İldiz, “Rakip zor günler geçiriyor. Lige iddialı başladılar ancak devamını getiremediler. Şimdi bulundukları ortam bunu gösteriyor. Son 5 haftada tüm maçlar zorlu geçecek. Bu da o maçlardan sadece birisi. Hedefimiz 3 puan. Bolu maçının telafisini yapmak istiyoruz” diye konuştu.

KADRO SIKINTILARI ÇEKİYORUZ

Basın mensuplarının son dönemde bazı futbolcular özelinde performans düşüklüğü sorularına da cevap veren İldiz, “Kadro darlığı çektiğimizi uzun süredir söylüyorum. Elimizden geldiği kadar rotasyon yapmaya çalışıyoruz. Bazı oyuncularımızın yerine bazı arkadaşlarımızı kullanmak istiyoruz ancak verim alamadık. Kadro darlığına cezalı ve sakat oyuncular da eklenince mevcut kadroya çok yük biniyor. Futbolcu futbolcu değerlendirdiğimizde oynadıkları maç sayısına bakarsak en çok maç oynadıkları dönemi geçiriyorlar desek yalan olmaz. Performans düşüklüğü eleştirilerinin özelinde de bu var ancak bunu aşacak güçteyiz” dedi.

İÇ SAHADA KAYBA SON

Son dönemde iç saha maçlarında puan kaybı yaşadıklarına dikkat çeken İldiz, “Yukarıda saydığımız tüm sıkıntılar iç sahada baş gösteriyor. Hedef takım olmamız, kadro darlığı çekmemiz ve zorlu maçlar oynamamamız, bunların yanında da iç sahadaki kazanma hırsına bağlı durumlar puan kaybetmemize neden oluyor.  İçerideki maçlarda da bunun sıkıntıları çekiyoruz. Dışarıda telafi ediyoruz ancak bundan sonra içeride de kaybetmemiz gerekiyor. Seyircimize daha iyi oyun göstermek istiyoruz. Son maçta bizi meşalelerle karşılamaları, her maçta bizi yalnız bırakmamaları çok değerli. Bunlar mazaret değil” diye konuştu.

PLAN TUTACAK

Son 5 maçı değerlendiren İldiz, “5 puan farkımız var. Bu farkı korumamız gerekiyor. 1.5 hata şansımız var. Her puan kaybımızda alttaki rakiplerimizin  iştahı kabarıyor. Seyircimizin de ne oluyor diye söylemeleri başlıyor. Biz şimdiye kadar yaptığımız her planı tutturduk. Son 5 haftada da bu plan tutacak. Buna eminiz” dedi. Gökhan KARAISLI

Etiketler ; spor haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web