Denizli 23°C
23 Ekim 2018 - Salı

Deplasman için sponsor arıyorlar

2017-10-31 06:23:18 |
Haber Merkezi
Deplasman için sponsor arıyorlar

Denizli’nin ampute futboldaki tek temsilcisi Denizli Engelliler Spor Kulübü, 1. Lig 2. Grup’un ilk maçında Pazar günü saat 11’de İstanbul deplasmanında konuk olacağı Esenyurt Belediye maçı öncesi sponsor arıyor. Sponsor sıkıntısı yüzünden geçen yıl birçok maça yolcu otobüsü ile giden yeşil siyahlılar, aynı manzarayı yeni sezonda da yaşamak istemiyor.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen ampute futbol ligindeki heyecan başlıyor. Geçen yıl ilk kez mücadele ettiği 1. Lig’de grubunu ikinci bitirerek büyük bir başarı elde eden Denizli Engelliler Spor Kulübü, grubunun ilk maçında Pazar günü İstanbul deplasmanda Esenyurt Belediyesi’ne konuk olacak. Zorlu lig maratonu öncesi Ankara’da düzenlenen Ampute Türkiye Kupası’nda Süper Lig ekipleriyle girdiği mücadeleden iyi bir deneyimle ayrılan yeşil siyahlılar, sezonun ilk maçın giderleri için sponsor arıyor.

YOLCU OTOBÜSÜ İLE MAÇA GİTMEK ZORUNDA KALDIK

Ampute Milli Takımının Avrupa Şampiyonu olmasının ardından bir süre gündemde olmalarına rağmen yine unutulduklarını ifade eden Kulüp Başkanı ve Takım Kaptanı Ramazan Altuğ, “Ampute futbolun kaderi bu. Biz ufak bir destekle neler başarabileceğimizi gösterdik. Ancak bizler yine desteklenmiyoruz. Çok bir şey istemiyoruz. Sadece bir araç ve biraz yardım. Geçen sezon araba bulamadığımız için yolcu otobüslerinde deplasmana gitmek zorunda kaldık. Futbolcularım malzemeleri engelli halleri ile sırtlarında taşımak zorunda kaldı. Hatta bir maça para bulamadığımız için eksik gitmek zorunda kaldık. Ancak buna rağmen başarılı olmasını bildik.

Bizim amacımız spor yapmak. Para harcamak değil. Buna rağmen bize destek olan yok. Her gittiğimiz yer bizi geri çevirdi. Şimdi Pazar günü deplasmanda İstanbul Esenyurt Belediyesi karşısına çıkacağız. Aradaki mesafe uzun. Sponsoru bu yüzden arıyoruz. Çay içmek için bile cebimizde 5 kuruş para yok. Bizim tek amacımız futbol oynamak. Kendimizi acındırmak istemiyoruz. Sadece destek bekliyoruz. Verilen destekle neler başarabildiğimizi herkes gördü” dedi. Gökhan KARAISLI


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web