Denizli 20°C
26 Şubat 2020 - Çarşamba

DENİZLİSPOR EFSANESİNE VEDA!

2019-07-01 06:48:29 |
Gökhan Karaıslı
DENİZLİSPOR EFSANESİNE VEDA!

Denizlispor’da iki dönem başkanlık eden Ali İpek, 64 yaşında hayatını kaybetti. 1990-92 ve 2005-2010 yılları arasında yeşil siyahlıların başkanlığını yapan efsane Başkan için, tören düzenlendi. Haluk Ulusoy Tesislerindeki törene çok sayıda taraftar ve futbol dünyasından isimler katıldı.  

Denizlispor ile adı özdeşleşen isimlerden birisi olan eski başkanlardan Ali İpek, hayatını kaybetti. 1992-1992 ve 2005-2010 yılları arasında Denizlispor Başkanlığı 1997-2004 yılları arasında ise Haluk Ulusoy’un başkanlığı döneminde Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği yapan İpek, bir süredir kanser tedavisi görüyordu. İstanbul’da özel bir hastanede tedavi gören İpek, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen 64 yaşında hayatını kaybetti.

TFF VE HOROZ’DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJLARI

Evli ve iki çocuk babası olan Ali İpek'in vefatının ardından hem evi olan Denizlispor’dan hem de TFF’den başsağlığı mesajı yayınlandı. TFF’den yayımlanan mesajda, "Yönetim Kurulu eski üyesi ve Denizlispor Kulübü eski başkanlarından Ali İpek'in vefat ettiğini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Türk futboluna değerli hizmetlerde bulunan merhum Ali İpek'e Allah'tan rahmet; Ailesi, sevenleri ve spor camiasına başsağlığı dileriz" denildi. Denizlispor’dan yapılan açıklamada ise, "Kulübümüzün eski başkanlarından Ali İpek'in vefat haberini büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Denizlispor'umuza büyük emekleri geçen Ali İpek'i rahmetle anıyor, camiamıza başsağlığı, ailesi, sevenlerine sabır diliyoruz" ifadelerine yer verildi.

DENİZLİSPOR İLE ÖZDEŞLEŞTİ

Yeşil siyahlılarla ismi özdeşleşen İpek, Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyon (ASKF) Başkanı olarak başladığı spor yöneticiliği kariyerinde 1990’da Denizlispor’un başına geçti. 2 yıl kulübün başında yer alan İpek, Horoz’un 2. Lig’den 1. Lig’e çıktığı 1992-1993 sezonunda takımın başında yer aldı. O sezon takımdan ayrılan İpek, 7 yıl TFF yöneticiliğin ardından 2005’te yeniden yeşil siyahlıların başına geçti. İkinci döneminde Haluk Ulusoy Tesislerinin yapılmasında büyük rol oynayan İpek, kulübün kurumsallaşması konusunda önemli adımlar attı. İpek, takımın Süper Lig’den düştüğü 2010 senesinde görevi Mehmet Özsoy'a bıraktı.

İLK TÖREN EVİNDE!

Efsane Başkan için ilk tören evim dediği Haluk Ulusoy Tesislerinde gerçekleştirildi. Buradaki törene CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanvekili Ali Değirmenci, Denizlispor Başkanı Ali Çetin, eski kulüp başkanlarından Selami Urhan, Mustafa Baysal, Horoz’un eski hocaları Mesut Bakkal, Yusuf Şimşek, futbolcular, İpek’in ailesi ve çok sayıda taraftar katıldı. Buradaki törenin ardından İpek, PAÜ Kınıklı Yerleşkesi içinde bulunan Müftü Ahmet Hulusi Camisindeki törenin ardından Asri Mezarlıkta toprağa verildi. İpek’in eşi Ümran İpek, oğlu Tuna İpek ve kızı İmran İpek, tesislerdeki törende taziye mesajlarını kabul etti.

ÇETİN’DEN DUYGUSAL VEDA

Tesisteki törende açıklamalarda bulunan Çetin, Çetin, “Ali İpek’i kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Bundan 2 ay önce kendisiyle görüştüm. Bana, 'Bu sezon şampiyon olacaksınız' dedi. Daha Süper Lig'de çok maç izleyecektik ama o bizi erken bıraktı. Bu acının tarifi yok, Türk futboluna başsağlığı diliyorum. Başımız sağ olsun” dedi. Gökhan KARAISLI


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web