Denizli 32°C
25 Haziran 2018 - Pazartesi

DENİZLİLİ OKÇULAR HIRS KÜPÜ

2017-04-20 08:58:20 |
Haber Merkezi
DENİZLİLİ OKÇULAR HIRS KÜPÜ

Yaklaşan ulusal turnuvalar için Atatürk Stadında çalışmalarını sürdüren Denizlili Milli Okçuları, Gençlik Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu antrenmanda ziyaret etti.

Denizlili Milli Okçular yeni sezon hazırlıklarını aralıksız sürdürüyor. Haftanın altı günü Atatürk Stadında çalışan Milli Okçular, 20-23 Nisan tarihlerinde Antalya’da gerçekleşecek Ulusal Egemenlik Kupasına katılacak. Her turnuvanın milli takım için puan toplamak anlamına geldiğini söyleyen Okçular, hırslı bir şekilde yarışmalara hazırlanıyor.

OKÇULUKTA BAYRAK HAKAN KURUCAN’DA

Denizli’de görev yaptığı sürede okçuluğu zirveye taşıyan Okçuluk Federasyonu Denizli İl Temsilcisi Nursen Çokak, 2016 yılı Ekim ayında geçirdiği trafik kazası sonucu aramızdan ayrılmıştı. Yeni dönemde Okçuluk Federasyon Temsilciliği görevine Hakan Kurucan getirildi. Antrenmanlarda sürekli sporcuların yanında olan Kurucan, toparlanma süreci yaşadıklarını, eskiden olduğu gibi okçulukta yeniden başarıların elde edileceğini söyledi.

ENGELLİLER 2 MADALYA İLE DÖNDÜ

Gençlik Spor İl Müdürlüğü Okçuluk Antrenörü Mine Yalçınkaya, sezonun hızlı başladığını, yoğun bir çalışma temposunda olduklarını söyledi. Geçen hafta ki Engelliler Yarışmasından iki madalya ile döndüklerini söyleyen Yalçınkaya, sporcuların yeni sezonda da milli takımda yer almasını hedeflediklerini, alt yapıdan da sporcuların yetiştiğini kaydetti.

SAMET’İN HEDEFİ DÜNYA KUPASI

Yıldızlar ve Gençler Dünya Şampiyonu unvanına sahip genç sporcu Samet Can Yakalı, bu sezon A Milli takıma seçildiğini, hedefinin Ekim ayında Meksika’da gerçekleşecek Dünya Şampiyonası olduğunu söyledi.

MURAT’IN HAYALİ ALTIN MADALYAYI ÇOKAK’A GÖTÜRMEK

Bedensel Engelli sporcu Murat Turhan, 4 yıldır okçuluk sporuyla uğraştığını, haftanın altı günü çalıştıklarını ve aile gibi olduklarını söyledi. Nursen Çokak’ın kendileri üzerinde çok emeği olduğunu söyleyen Turhan, ziyarete her gittiğinde söz verdiğini, basamakları teker teker tırmanıp milli formayı hak ederek üstüne düşen görevi yerine getireceğini dile getirdi.  Bu sezon Çin’de yapılacak Dünya Şampiyonasının kendisi için bir hedef olduğunu kaydeden milli okçu, madalya kazanıp Nursen hocaya armağan etmek istediğini söyledi.


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web