Denizli 31°C
20 Eylül 2020 - Pazar

Denizlili hakeme şok!

2020-02-12 12:28:26 |
Haber Merkezi
Denizlili hakeme şok!

Denizlili hakem Ümit Öztürk, Fenerbahçe-Alanyaspor maçında tartışmalara neden olan penaltı pozisyonunun ardından VAR kayıtlarının dinlemesiyle suçlu bulundu. Maçın VAR hakemi Serkan Tokat'a uzun bir süre maç verilmeyeceği orta hakem Ümit Öztürk'ün ise bir kaç hafta dinlendirileceği öğrenildi.

Geçtiğimiz hafta Fenerbahçe-Alanyaspor maçının ardından Türkiye'nin gündemine oturan penaltı pozisyonunun ardından Türkiye Futbol Federasyonu flaş bir karara imza attı. Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir’in talimatı ile Video Asistan Hakemi (VAR) kayıtlarının ilk kez dinlenmesi  talimatını verdi. konuk takım oyuncusu Mustafa Pektemek’in topu elle oynadığı anda hakem Ümit Öztürk’ü uyarmadığı için VAR hakemi Serkan Tokat kusurlu bulundu. Pozisyona hakim olan Öztürk’e de ceza çıkacağı bildirildi.

TOKAT VE ÖZTÜRK HATALI BULUNDU

VAR konuşmalarını dinleyen MHK Başkanı Zekeriya Alp, Başkanvekili Oğuz Sarvan ve kurul üyesi Ünsal Çimen, Serkan Tokat ile Ümit Öztürk’ü hatalı buldu. Tokat’ı İstanbul’a çağıran ve savunmasını isteyen MHK’nin, deneyimli hakeme uzunca bir süre maç vermeyeceği, 2020 yılı başında FİFA kokartını aldığı hakem Ümit Öztürk’ü ise bir kaç hafta dinlendireceği öğrenildi.

Kubilay Y. GERBOĞA


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web