Denizli 27°C
23 Ekim 2019 - Çarşamba

DENİZLİ FUTBOLU KİMSENİN TEKELİNDE DEĞİL!

2019-06-24 06:49:31 |
Gökhan Karaıslı
DENİZLİ FUTBOLU KİMSENİN TEKELİNDE DEĞİL!

Denizli Futbol İl Temsilcisi Musa Coşkun, Dodurga-Pelitlibağ Horoz Gençlik maçının ardından açıklanan kararının futbol il temsilciliği tarafından değil, TFF tarafından yapıldığını açıkladı. Coşkun, “Denizli futbolu kimsenin tekelinde değil. İtiraz hakkı elinden alındı iddiaları gerçeği yansıtmıyor. 7 gün içerisinde itiraz hakkı bulunuyor” dedi.

2. Amatör Küme play-off maçında 1 Haziran’da oynanan Dodurga-Pelitlibağ Horoz Gençlik maçında yaşanan olaylarla ilgili Türkiye Futbol Federasyonu kararını açıkladı. 14 Haziran’da toplanan TFF Yönetim Kurulu, kararını 17 Haziran’da gönderdiği yazıyla tebliğ etti. Karara göre müsabakanın 87. dakikasında Pelitlibağ Horozgençlikspor takımına mensup futbolcunun ihraç kararı sonrasında müsabaka hakemine saldırarak darp etmesi ile hakaret ve tehditlerde bulunması nedeniyle Pelitlibağ’ın 3-0 hükmen yenilgisine hükmedildi. Karşılaşma 87.dakikaya kadar Pelitlibağ’ın 1-0’lık üstünlüğü ile devam ediyordu.

İL TEMSİLCİLİĞİ AÇIKLAMA YAPTI

Kararının tebliğ edilmesinin ardından Pelitlibağ Horoz Gençlik takımından yapılan savunma yapmamıza izin vermediler açıklamasına Futbol İl Temsilcisi Musa Coşkun, yazılı bir açıklamayla cevap verdi. Coşkun imzasıyla yayımlanan açıklamada, Denizli Futbolu kimsenin tekelinde olmadığı gibi, yapılan tüm iş ve işlemler Türkiye Futbol Federasyonu kural ve talimatları çerçevesinde gerçekleşmektedir. Öyle ki Futbol Müsabaka talimatının 19. Maddesinin 3. Fıkrasında ilgili müsabakadaki gibi durumların kararının Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından verileceği belirtilmiştir. Kısacası bilinmesini isteriz ki bu müsabakayla ilgili kararın verilmesi Futbol İl Temsilciliği’nin yetki ve görevleri dahilinde değildir. Hal böyleyken 3-0 hükmen mağlubiyet verdiğimiz, o işi bitirdiğimiz gibi söylemlerde bulunduğumuz iddiası ne derece gerçeği yansıtmaktadır bunu spor kamuoyumuzun vicdanına bırakıyoruz.

İTİRAZ HAKKI VAR

Kulübümüzün “savunma haklarının elinden alındığı” şeklindeki beyanı gerçeği yansıtmamaktadır. İlgili müsabakanın Türkiye Futbol Federasyonu’nun 14.06.2019 tarih ve 1 sayılı toplantısında Futbol Müsabaka Talimatının 19. Maddesinin 1. Fıkrasında belirtilen hükümler çevçevesinde, “Pelitlibağ Horozgençlikspor Kulübünün futbolcusunun hakeme yönelik saldırarak darp etmesi, hakaret ve tehtitlerde bulunması” nedeniyle 3-0 Dodurgalarspor lehine tescil edildiği, Türkiye Futbol Federasyonu Genel Sekreterliği’nin 17.06.2019 tarihli yazısında tebliğ edilmiştir. Kulübümüze devam eden sürecin ne şekilde ilerleyeceği, 7 gün içerisinde Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu nezdinde itirazda bulunulabileceği, bu şekilde savunmalarını da yapabilecekleri bildirilmiştir” denildi. Gökhan KARAISLI

 

Etiketler ; spor haber haberler

Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web