Denizli 29°C
16 Eylül 2019 - Pazartesi

DENİZLİ’DE KİCK BOKS RÜZGARI

2019-06-13 13:50:34 |
Gökhan Karaıslı
DENİZLİ’DE KİCK BOKS RÜZGARI

Denizli, bir kez daha İller Arası Kick Boks Ligine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Daha önce 23-24 Şubat’ta ilki yapılan ligin ikincisi 15-16 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek. Şampiyonaya 13 ilden 500’ü aşkın sporcunun katılması bekleniyor. Kick Boks Denizli İl Temsilcisi Zekai Doruk, tüm Denizlilileri maçları izlemeye davet etti.

Türkiye Kick Boks Federasyonu Denizli İl Temsilciliği tarafından organize edilen İller Arası Denizli Kick Boks Ligi 2. Etap maçları, hafta sonunda gerçekleştirilecek. Daha önce 23-24 Şubat tarihlerinde ilk etabı gerçekleştirilen ligde ikinci etap maçları 15-16 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek. Maçlara ilk etapta olduğu gibi Dokuzkavaklar Mahallesi’nde bulunan Hasan Güngör Kapalı Spor Salonu ev sahipliği yapacak. 2. Etap Cumartesi günü saat 11’de oynanacak olan maçlarla başlayacak.

13 İLDEN 500 SPORCU

İlk etaba 450 sporcunun katıldığı Kick Boks Liginin ikinci etabına 500’ü aşkın sporcunun katılması bekleniyor. Başvuruların devam ettiği lige Denizli’nin yanı sıra Ankara, Sakarya, Antalya, Burdur, Isparta, Bursa, Uşak, Afyonkarahisar, İzmir, Muğla, Aydın ve Balıkesir olmak üzere 12 il katılacak. 3 kategoride maçların yapılacağı şampiyonada  minikler Point fighting, Yıldızlar Light Contact ve Gençler Kick Light kategorilerinde mücadele edecek.

TÜM DENİZLİ MAÇLARA DAVETLİ

Turnuvanın düzenleyicisi olan Kick Boks Denizli İl Temsilcisi Zekai Doruk, iki gün yaşanacak olan kick boks heyecanına herkesi davet etti. Doruk, “Denizli olarak, çok önemli organizasyonlara ev sahipliği yaptık. Bu da onlardan birisi. Çok heyecan verici maçlar oynanıyor. 12 ilden 500’ü aşkın sporcu, Denizli’de kick boks yapacak. Bu heyecana tüm Denizlilileri davet ediyorum. Seyircinin coşkusu ile daha da güzel bir turnuva olacağını tahmin ediyoruz. Bu yüzden destek bekliyoruz” dedi. Gökhan KARAISLI-özel haber


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web