Denizli 10°C
23 Şubat 2020 - Pazar

Denizli Basket ‘Bismillah’ dedi

2019-08-20 12:48:47 |
Gökhan Karaıslı
Denizli Basket ‘Bismillah’ dedi

TBL’nin yeni ekibi Denizli Basket, yeni sezon startını verdi. Mavi beyazlılar, sezonun ilk idmanını PAÜ Spor Salonunda yaptı. Antrenman sonrası basketbolcular, yöneticiler ve basın mensupları tanışma toplantısında bir araya geldi. Geceye Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan da katıldı.

Merkezefendi Belediye Denizli Basket, yeni sezonun startını verdi. Yeni sezonda Türkiye Basketbol Liginde mücadele edecek olan mavi beyazlılar, 2019-2020 sezonunun ilk antrenmanını iç saha maçlarına ev sahipliği yapacak olan PAÜ Spor Salonunda gerçekleştirdi. Başantrenör Şahin Ateşdağlı yönetiminde gerçekleştirilen ilk antrenmana yurt dışı transferleri ABD’li DavonteLacy ve Ukraynalı Alexander Mishula katılmadı. İkili önümüzdeki hafta takımla birlikte çalışmalara başlayacak.

ANTRENMAN SONRASI BARBEKÜ PARTİSİ

Mavi beyazlıların ilk çalışmasının ardından basketbolcular, teknik ekip, yönetim ve basın mensupları barbekü partisinde bir araya geldi. Saki Restoran’da gerçekleştirilen yemeğe Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan da katıldı. Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Doğan, altyapıya önem verdiklerine dikkat çekti. Doğan, “Oyuncu anlamında da değişiklikler oldu. 6 eski oyuncumuz devam ediyor ve 6 yeni oyuncu transfer ettik. Bir diğer heyecan verici nokta ise 2 yabancı oyuncu transfer ettik. Bu anlamda Denizli Basket’e yeni bir dinamizm geldi. Bu sene bizim için bu sene bir diğer önemli konuda alt yapı. Alt yapıya önem verip geliştirmek istiyoruz. Biz Denizli ve Merkezefendi’den oyuncu yetiştirip farklı takımlara gidip bizleri oralarda temsil etmesini istiyoruz” dedi.

ATEŞDAĞLI, ANLIK BAŞARI PEŞİNDE DEĞİLİZ

Başantrenör Şahin Ateşdağlı ise öncelikli hedeflerinin doğru basket oynamak olduğunu etti. Ateşdağlı, “Her şeyden önemlisi biz anlık başarı peşinde değiliz, alt yapıyı da oluşturmak ve alt yapı ile yukarı gitmek istiyoruz. Seyirci olarak şanslıyız. Bu bizim için artı avantaj. Ligi bu avantajla en iyi yerde bitirmek istiyoruz” diye konuştu. Gökhan KARAISLI

 

Denizli Basket ‘Bismillah’ dedi

Denizli Basket ‘Bismillah’ dedi


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web