Denizli 21°C
21 Ekim 2020 - Çarşamba

DART’TA YİNE DERECE

2017-05-31 10:45:51 |
Haber Merkezi
DART’TA YİNE DERECE

Geçen yıl yıldız kızlarda Türkiye Dart Şampiyonu olan Sevil Kaynak Ortaokulu, Gaziantep’te düzenlenen şampiyonadan ikincilikle döndü. Sude Şahan, Gamze Mut ve Ceylin Girgin’den oluşan yıldız kızlar ikincilik kupasını yetkililerden aldı.

Denizli’de düzenlenen Okulsporları Dart Yıldızlar İl Turnuvasını ve Uşak’ta düzenlenen grup müsabakalarını birincilikle tamamlayan Sevil Kaynak Ortaokulu yıldız kız dart takımı, Gaziantep’te düzenlenen final maçlarında mücadele etti. 25-26 Mayıs’ta düzenlenen turnuvaya Sude Şahan, Gamze Mut ve Ceylin Girgin’den oluşan yıldız kızlar başarılı bir performans göstermesine rağmen finaldeki rakibine yenilmekten kurtulamadı.

2016’nın Türkiye şampiyonu olan Beden Eğitimi Öğretmeni Ahmet Kaya’nın öğrencileri bu yıl ikincilikle yetinmek zorunda kaldı. Yine de iyi bir derece aldıklarını ifade eden Kaya, “Kızlarımla gurur duyuyorum. Finalde biraz üzüldüler ama yine de derece almasını bildiler. Şampiyonluk ya da ikincilik fark etmez. Önemli olan çalıştıklarının karşılığını alabilmek. Bu yüzden onlara çok teşekkür ediyorum” dedi. Gökhan KARAISLI


Bunları gördünüz mü ?
AKM Basın Yayın A.Ş | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web