Denizli 27°C
26 Mayıs 2018 - Cumartesi

CİNKAYA’DA HEDEF ŞAMPİYONLUK

2017-05-18 13:34:12 |
Haber Merkezi
CİNKAYA’DA HEDEF ŞAMPİYONLUK

Denizli’de düzenlenen Dart Şampiyonasında başarılı olduktan sonra Bursa’da düzenlenen grup maçlarını 3.sırada bitiren İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi dart takımı, 27-28 Mayıs’ta düzenlenecek turnuva için iddialı. Geçen yıl ilk 8’e giren ekip, bu yıl şampiyonluğu hedefliyor.

Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından Denizli’de düzenlenen Okulsporları Gençler Dart Şampiyonasında başarılı olduktan sonra adını yarı final grup maçlarına yazdıran İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi erkek dart takımı, Bursa’da düzenlenen yarı final maçlarında ilk 3 sırayı alarak adını Türkiye finallerine yazdırdı. Melih Semirgin, Ali Kadık, Ahmet Gümüş ve Necip İmamoğlu’ndan oluşan genç takım, 27-28 Mayıs’ta Gaziantep’te düzenlenecek Türkiye Şampiyonasında şampiyonluğu hedefliyor.

Geçen yıl ilk 8 takım arasına giren ancak çeyrek finalde geçen yılın şampiyonu Bilecik ekibine elenen Celal Topaloğlu’nun öğrencileri hazırlıklarına okulda kendilerine özel hazırlanan antrenman alanında çalışmalarına devam ediyor. Melih Semirgin’in kaptanlığını yaptığı takım şampiyonluk için iddialı. Bursa elemelerinde güçlü Ankara ve İstanbul takımlarını saf dışı bıraktıklarına dikkat çeken genç kaptan, “Bu bizim için güzel bir başarı. Tam konsantrasyon ile yenemeyeceğimiz takım yok. Her şey bizim istediğimiz gibi giderse şampiyon olmak çok zor olmasa gerek” dedi.

ASIL HEDEF 2018

Takımda yer alan 4 sporcunun da iki yıldır beraber çalıştığına dikkat çeken Beden Eğitimi Öğretmeni ve takım çalıştırıcı Celal Topaloğlu, “Bizim için güzel durum. 9.sınıfta beraber çalışmaya başladık. Bu yıl 10.sınıflar. Çok başarılı bir ekibim var. Bu yıl geçen yılın üstüne biraz daha koymak istiyoruz ancak asıl hedef 2018. Bu kadro ile önümüzdeki yıl kesinlikle şampiyonluk hedefliyoruz” diye konuştu. Okulun Baş Müdür Yardımcısı Nuran Öztürk ise, “Genç takımımızın sonuna kadar destekliyoruz. Onların başarısı hem bizim hem de okulumuzun başarısı. Çok başarılı bir okul olduğumuzu göstermek istiyoruz” diye konuştu.

HER BRANŞTA BAŞARILIYIZ

Bocce, Petank ve Dart Federasyonu İl Temsilcisi Özgür Arım ise son yıllarda üç branşa olan ilginin arttığından bahsetti. Bu durumun Türkiye genelinden fazla bir ilgili beraberinde getirdiğine dikkat çeken Arım, “Çocuklarımızın bocce, petank ve darta olan ilgisinin artması bizim onore ediyor. Çok başarılı takımlarımız var. Bunlardan birisi de İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi. Geçen yıl ilk 8’e girdiler. Bu yılki hedef daha büyük. Birlikte iyi bir ekipler. Bu da bizi mutlu ediyor” dedi. Gökhan KARAISLI


Bunları gördünüz mü ?
Horoz İlçeler Gazetecilik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. | 2016 - Tüm hakları Saklıdır. | Şanlısoy Web